Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NBA: Boston nadále drží vítěznou sérii, slaví i Golden State a Houston

10:41
NEW YORK - Basketbalisté Bostonu vyhráli v NBA už patnáctý zápas v řadě, v sobotu na hřišti Atlanty zvítězili 110:99. Uspěli také obhájci titulu Golden State Warriors, kteří si s Philadelphií poradili 124:116. V tabulce Západní konference jsou ale až druzí za Houstonem, který zvítězil 105:83 v Memphisu a má o jednu výhru více.

Basketbalisté Bostonu pokračují ve vítězné sérii. foto: APČTK

Vichřice vtrhla do NBA. Jak mladík zničil veškeré naděje neobyčejných smrtelníků

Boston přitom v Atlantě prohrál první čtvrtinu o 15 bodů a často chyboval, ale ve třetí části skóre otočil a nakonec v poklidu vyhrál. Na kontě tak má už pátou nejdelší vítěznou sérii v klubové historii a od vyrovnání svého maxima z roku 2008 dělí Celtics jen čtyři výhry.

K vítězství přispěl 30 body Kyrie Irving, který minul jen dvě střely, dalších 27 bodů přidal Jaylen Brown, jenž si tak posunul osobní maximum v lize. Atlantě nepomohlo ani 23 bodů německého rozehrávače Dennise Schrödera. Hawks jsou s pouhými třemi výhrami a třinácti porážkami nejhorším celkem Východní konference. Pouze Dallas má na západě o jednu prohru více.

Tentokrát však Dallas zabojoval a doma porazil Milwaukee jednoznačně 111:79, přestože hvězda soupeřova týmu Janis Adetokunbo zaznamenal 24 bodů a 17 doskoků. Dallasu ale pomohli rozehrávači z lavičky: J.J. Barea stihl za 23 minut nastřílet 20 bodů, Yoggi Ferrrell přidal 16 bodů a doplnili celkem 40 bodů, o které se dohromady postarali Wesley Matthew s Harrisonem Barnesem.

Válečníci z Golden State se dlouho vzpamatovávali z minulé porážky s Bostonem a ve Filadelfii inkasovali v úvodní čtvrtině 47 bodů. V poločase prohrávali o 22 bodů, ale ve třetí čtvrtině soupeře deklasovali o 32 bodů a strhli výhru na svou stranu.

Postarali se o to zejména Kevin Durant s 27 body a Stephen Curry, který 20 ze svých 35 bodů zaznamenal právě v klíčové třetí čtvrtině. Za Philadelphii nasbírali Joel Embiid 21 bodů a Ben Simmons 23 bodů a 12 asistencí.

Nejlepší střelec ligy James Harden dovedl Houston k výhře nad Memphisem 29 body. Orlando utrpělo nejtěžší domácí porážku ve své historii, když s Utahem prohrálo o 40 bodů. Hlavní zásluhu na tom měl Rodney Hood, který z pozice náhradníka nastřílel 31 bodů. Sacramento podlehlo 90:102 v Portlandu a venku prohrálo podeváté za sebou.