NBA: Basketbalisté Washingtonu srovnali sérii s Torontem

7:59
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu Wizards porazili Toronto 106:98 a srovnali stav série prvního kola play off NBA na 2:2. Tomáš Satoranský opět odehrál jen necelých šest minut a připsal si jeden doskok. Hráče Washingtonu zpočátku trápila střelba ze střední a delší vzdálenosti a v poločase prohrávali o 11 bodů. Ve třetí části však dali 40 bodů, tedy stejný počet jako za celou první půli.

Bradley Beal (vpravo) je faulován Jakobem Poeltlem (vpravo), když se pokusil zabodovat. foto: Reuters

V úvodu poslední části Wizards ještě prohrávali o sedm bodů, ale závěr jim vyšel dokonale, přestože posledních pět minut hráli bez svého nejlepšího střelce Bradleyho Beala. Ten se totiž za stavu 92:92 vyfauloval.

Wizards však výborně bránili a došli si pro druhou výhru v sérii. Beal k ní přispěl 31 body, John Wall nasbíral 27 bodů a 14 asistencí. Satoranský se do hry dostal ve druhé čtvrtině, vystřelil jen jednou zároveň s poločasovým klaksonem od poloviny hřiště. Pak si ještě zahrál v poslední minutě zápasu. Prohru Toronta neodvrátilo 35 bodů DeMara DeRozana.