NBA: Atlanta v prodloužení ukončila černou sérii se San Antoniem

8:43
NEW YORK - Basketbalisté Atlanty porazili v NBA San Antonio 114:112 po prodloužení a ve vzájemných zápasech se Spurs ukončili sérii 11 proher. Hvězdou nedělního ligového programu byl C. J. McCollum, který 43 body přispěl k výhře Portlandu nad Minnesotou 95:89.

Los Angeles Lakers vs. Toronto Raptors v zápase NBA. foto: ČTK

Hawks čekali na vítězství nad San Antoniem od roku 2010. I tentokrát byli blízko prohře, ale tři sekundy před koncem normální hrací doby je zachránil Tim Hardaway, který trojkou poslal utkání do prodloužení.

NBA: Satoranský oslavoval výhru Washingtonu, sám ale neskóroval

V něm Hardaway přidal devět ze svých 29 bodů a v koncovce trestným hodem poslal Atlantu do vedení 113:112. Napodruhé sice minul, ale domácí dokázali doskočit míč a Dennis Schröder čtyři sekundy před koncem přidal další proměněný trestný hod. Hosté ještě měli šanci na vyrovnání, jenže Kawhi Leonard se neprosadil.

Atlantu vedle Hardawaye střelecky táhl Paul Millsap s 32 body a 13 doskoky, Schröder přidal 16 bodů a deset asistencí. Za hosty nasbíral 27 bodů a 13 doskoků LaMarcus Aldridge, Tony Parker nastřílel 22 bodů.

Minnesotě proti Portlandu nestačilo čtrnáctibodové vedení z druhé čtvrtiny. V týmu hostů totiž podal životní výkon McCollum, který proměnil šestnáct z 25 pokusů z pole a vylepšil si osobní rekord na 43 bodů. Nejlepším střelcem Timberwolves byl s 24 body Andrew Wiggins.

Podobný scénář měl i zápas v Miami, kde domácí Heat vedli ve druhé čtvrtině o 14 bodů nad Detroitem. Pistons se dostali poprvé do vedení až na konci třetí čtvrtiny, nakonec si ale z Floridy odvezli pohodlné vítězství 107:98, k němuž Andre Drummond přispěl 25 body a 18 doskoky. Reggie Jackson nastřílel ještě o dva body více. Heat trefili v prvním poločase deset trojek, ale po změně stran přidali už jen čtyři.

Los Angeles Lakers drželi krok s favorizovaným Torontem tři čtvrtiny, ale nakonec podlehli 114:123. Raptors k 23. výhře v sezoně dovedl Kyle Lowry, jenž v poslední části nastřílel dvacet ze svých 41 bodů, DeMar DeRozan přidal 31 bodů.

Za losangeleský celek nastřílel 28 bodů D’Angelo Russell a 26 bodů Nick Young. Lakers prohráli potřetí v řadě a z posledních deseti utkání dokázali zvítězit jen ve dvou.

výsledky NBA

Atlanta - San Antonio 114:112 po prodl., Indiana - Orlando 117:104, LA Lakers - Toronto 114:123, Miami - Detroit 98:107, Minnesota - Portland 89:95.