24. listopadu 2009 23:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nažhavení basketbalisté Nymburku prohráli smolně na půdě silného Bielle

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Manny Ubilla sice uniká hráčům Nymburku, ovšem na konci se radovali z titulu právě hráči Nymburku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manny Ubilla sice uniká hráčům Nymburku, ovšem na konci se radovali z titulu právě hráči Nymburku. | foto: ČTK

BIELLE Basketbalisté Nymburka dnes zažili smolný vstup do Evropského poháru. Na půdě italského Lauretana Biella nezvládli závěr prvního poločasu, nechali si soupeře odskočit na poločasový rozdíl 12 bodů, a i když v závěru mohutně finišovali, nakonec podlehli 77:78.

Nymburk nehrál dobře už od samého začátku a nepřidaly mu ani potíže Arthura Leeho, kterého před zápasem stihly zažívací obtíže a nakonec do zápasu naskočil jen na chvíli.

Zato italský tým se vyrovnal se třemi absencemi velmi dobře a zejména v závěru druhé čtvrtiny českému týmu odskočil. Za posledních pět minut před přestávkou dal Nymburk jen čtyři body a jeho manko výrazně narostlo.

"Hráli jsme dva rozdílné poločasy, v prvním jsme byli trochu zakřiknutí. Věděli jsme, že jim nehrají dva stabilní hráči, a možná se to spíš projevilo na naší psychice, hráli jsme trochu zabržděně," řekl po zápase kapitán Ladislav Sokolovský.

Dvanáctibodovou ztrátu jeho tým sice ve druhé části začal stahovat a minutu před koncem se dostal na dvoubodový rozdíl, ale domácí nápor odrazili rychlým protiútokem. Sokolovského trojka v poslední vteřině už jen korigovala výsledek na 78:77.

Italský tým je v evropských pohárech nováčkem, přesto dokázal zkušený Nymburk hned v úvodu zaskočit nepříjemnou a atypicky hranou zónovou obranou. "Nikdo u nás v lize tímhle způsobem nehraje, chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli," přiznal Sokolovský.

"Je to škoda, dalo se tu vyhrát, ale dělali jsme dost chyb. V první části to bylo několik zbytečných ztrát a špatně zvolených zakončení. A pak v závěru u nás byla přemíra chyb z přílišné snahy," dodal.

Podobně mluvil i kouč Muli Kacurin. "Byl to těžký zápas, v prvním poločase jsme se těžko přizpůsobovali, hra jejich obrany byla velmi dobrá. Samozřejmě nejsme z toho výsledku šťastni, protože výhra byla v našich silách," řekl Kacurin.

Jedno pozitivum ale našel - výkon nemocného Leeho. "Artur dostal nějaký virus, před zápasem vypadal hodně zle, ale zkusil hrát a obětovat se pro tým. Odvedl maximum, mám z jeho přístupu velkou radost," uzavřel Kacurin.

ČTK
  • 0Diskuse