Návrat ztraceného syna CR7. Proti klubu, kde fotbalové vyrostl, nastoupil i Pogba

8:06
MANCHESTER/PRAHA - Úterní Liga mistrů nabídla kromě zápasu Realu Madrid s Plzní i řadu jiných příběhů. Mezi jinými vynikl souboj dvou fotbalistů, kteří svůj herní vývoj spojili s týmem svého úterního soupeře. Na jedné straně Paul Pogba z Manchersteru United, na druhé Cristiano Ronaldo z Juventusu.

Cristiano Ronaldo po utkání s Manchesterem United. foto: ČTK/AP

Podruhé ve svém životě zavítal Ronaldo na Old Trafford do kabiny hostů. Poprvé přijel jako hráč Realu Madrid 5. března 2013 v osmifinále Ligy mistrů. Nepřekvapí, že Ronaldo utkání rozhodl. Španělský klub otočil utkání z 0:1 na 2:1 a vítězný gól vsítil právě hvězdný Portugalec.

Ale Ronaldo se neradoval. Omluvně zvedl ruce, a vypadalo to, jako by chtěl fandům domácích vzkázat: „Promiňte, vám jsem gól opravdu dát nechtěl.“ Tehdy Real Madrid trénoval José Mourinho, současný kouč „Rudých ďáblů“.

Podruhé se třiatřicetiletý útočník kabiny hostů podíval v úterý jako člen kádru Juventusu Turín.

Cristiano Ronaldo.
José Mourinho a Paul Pogba v zápase proti West Ham United, který United...

Ještě spletitější minulost má za sebou historicky nejdražší posila United, Francouz Paul Pogba. Ten prošel juniorkou United, ale jako problematického člena kádru s ještě náladovějším agentem Minem Raiolou ho z Anglie vypoklonkoval Sir Alex Ferguson.

Cílovou destinací byl Turín, kam Juventus Pogbu koupil v roce 2012 za 800 tisíc liber (23,2 milionu korun). Trochu rozdíl oproti konečné částce, za kterou se pětadvacetiletý záložník přesouval z Itálie zpět do Manchesteru. Tedy 94,5 milionu liber (2,75 miliardy korun) v roce 2016.

I proto zaujala slova trenéra Manchesteru Josého Mourinha na tiskové konferenci. „Jak máme být na stejné úrovni s Juventusem, Realem, Barcelonou? Nebo s Manchesterem City? Jak se s nimi máme měřit?“ prohlásil, ačkoliv za dobu jeho angažmá utratili „Rudí ďáblové“ za posily přes 12 miliard korun.

United prohrávali, na hřišti ale zůstala stejná jedenáctka

Pro utkání byla klíčová sedmnáctá minuta. Ronaldo centroval, v souboji před brankou stoper United Smalling míč odklidil, ale jen před připraveného útočníka Turína Dybalu, který neměl problém skórovat. Kromě toho měl Portugalec ještě několik nebezpečných střel, s těmi si ale brankář Manchesteru De Gea poradil.

Pogbovým nejzářivějším momentem byla střela ze 75. minuty. Francouzská hvězda ale trefila jen tyč, od níž se míč odrazil do zad brankáře Szcesného a od něj za postranní čáru.

United se tak dál souží. Naposledy ztratil bod na Chelsea, kde dostal branku v šesté minutě nastavení. Teď porážka s Juventusem. „Hráli jsme proti dobrému soupeři, a ano, byl to těžký zápas, ale nemyslím si, že bychom si zasloužili prohrát,“ řekl obránce United Victor Lindelöf.

Kouč Mourinho dokonce nevyužil ani jedno střídání, zatímco jeho protějšek Allegri všechna tři. „Nezapomínejme na to, že Sanchez i Fellani jsou zranění. Jedinou možností do útoku tak byl osmnáctiletý Tahith Chong, který předtím nikdy za „A“ tým nehrál. Nelze čekat od debutanta, že v podobném zápase vsítí branku. I proto jsem se rozhodl nestřídat,“ hájil se po zápase Mourinho.