Návrat krále. Baroš v úvodním zápase sezony rozhodl o výhře Baníku v Brně

19:55
brno - Přišel, viděl, vstřelil gól a rozhodl o výhře „jeho“ Baníku Ostrava 3:1 v úvodním zápase nového ročníku fotbalové HET ligy na hřišti Brna. Milan Baroš se sice dostal na hřiště až v 59. minutě, o čtrnáct minut později pak hlavičkou vstřelil rozdílový gól na 2:1 a Baníku po návratu do nejvyšší soutěže zajistil hned v úvodním duelu tři body.

Milan Baroš se raduje z úvodní ligové výhry Baníku v sezoně. foto: ČTK/AP

Brňané vstoupili do zápasu aktivněji a získali územní převahu, do šancí se ale dostával mnohem častěji Baník, který spoléhal na rychlé protiútoky. Dvakrát mohl skórovat rychlý Stáňa. V 7. minutě, kdy propadl odkop brankáře Vaška za domácí obránce, si ale neporadil s brankářem Melichárkem. O tři minuty později jeho střela těsně minula branku. Vzápětí při další ostravské akci zahrál rukou v trestném území Šural, rozhodčí Proske ale situaci na pokutový kop neposoudil.

1. kolo fotbalové ligy

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Branky: 37. Kratochvíl - 27. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa. Rozhodčí: Proske - Kotík, Arnošt. ŽK: Polák - Hlinka, De Azevedo. Diváci: 8026.

Brno: Melichárek - Šural (85. Jovanovič), Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Přichystal) - Polák - Pilík (71. Škoda), Kratochvíl - Fortes, Koné, Lutonský. Trenér: Habanec.

Ostrava: Vašek - Breda, Šindelář, Pokorný, Sus - Stáňa, Hlinka, Hrubý, De Azevedo (46. Granečný) - Poznar (85. Panič), J. Šašinka (58. Baroš). Trenér: Kučera.

Brňané se dostali k první vážnější akci až ve 12. minutě, ale hlavička Koného mířila do rukou brankáře Vaška.

Iniciativněji hrající Baník také otevřel skóre zápasu. Ve 27. minutě po nákopu z poloviny hřiště Šašinka přiťukl zpět míč Hrubému a na jeho přesnou střelu k tyči Melichárek nedosáhl.

Po inkasovaném gólu na chvíli upadli domácí do útlumu. Z něj se dostali po deseti minutách, kdy po Pilíkově přihrávce našel Lutonský volného Kratochvíla, jenž střelou pod břevno vyrovnal.

Po změně stran převzala režii zápasu Zbrojovka. Z tlaku si vytvořila několik šancí, nejblíže ke skórování měl v 54. minutě Fortes, jehož střelu brankář Vašek kryl.

V první lize debutující ostravský trenér Radim Kučera pak v 58. minutě poslal do hry Baroše. Tah se mu dokonale vydařil. Po čtvrthodině pobytu na trávníku si bývalý reprezentační kanonýr naběhl na centr Granečného a přesnou hlavičkou překonal Melichárka.

O dvě minuty později chytil brněnský brankář sólový útok Suse a osm minut před koncem Baroš ve vyložené šanci těsně minul branku. V závěru nervózní Brňané doplatili na další chybu v obraně, kterou potrestal Stáňa.