Naštvaný Voráček: Ego toho sudího je na tolik vysoké, že si myslí, že je víc než hra

12:00
TORONTO (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) - Dal první český gól na hokejovém Světovém poháru. Byl bezesporu nejlepším českým hráčem v poli, ale taky dvakrát „seděl“. A útočník Jakub Voráček se po zápasu rozčiloval: „Je tam jeden rozhodčí, jehož ego je tak vysoké, že si myslí, že je víc než hra.“

Jakub Voráček před českým brankářem Petrem Mrázkem. foto: ČTK/AP

Zároveň věděl, že po prohře 2:3 v prodloužení je tým téměř bez šance na postup ze skupiny, přesto burcuje: „Musíme proti Americe vyhrát. Přeci nepojedeme domů s bodem.“

Jakube, jaký byl to z vašeho pohledu zápas?
Byli jsme kousek od toho, abychom měli šanci postoupit. Ta sice zůstává, ale je minimální. Dnes to bylo trošku lepší než proti Kanadě, v přesilovkách jsme byli uklidnění. Ale prohráli jsme v prodloužení, máme jen jeden bod ze dvou zápasů, což je zklamání.

V čem byl herní pokrok?
Měli jsme v určitých pasážích víc klidu na hokejkách. Posledních deset minut jsme hráli dobře, jen škoda že tam nepadl gól. Zklamání je veliké. Dnes jsme ten zápas mohli urvat. Jenže neurvali. Tempo ve třetí třetině bylo vážně vysoké. My věděli, že musíme zápas vyhrát, že musíme dát toho gól. Ovšem dostali jsme v prodloužení z nájezdu.

Zase vás ale srážela zbytečná vyloučení.
Já byl dnes dvakrát na trestné, nemám moc co říkat. Ten jeden rozhodčí si myslí, že je důležitější než samotná hra. Není to poprvé. To samé dělá i v NHL a nedá s ním ani bavit. Jakmile si zasedne na hráče, nedá se nic dělat. Ano, ten můj krosček byl trošku zbytečný, ale měli jsme jít s Zuccarellem ven oba. A při tom prvním vyloučení jsem zvedl hokejku, ale on mě vyloučil za hákování. S ním už byl problém v prvním zápase. Jeho ego je na tolik vysoké, že si myslí, že je víc než hra.

Zuccarella jste jako tým hned čtyřikrát faulovali. Čím to?
On ví, jak vyprovokovat hráče. Ale je to šikovný hokejista, což dlouho předvádí v Rangers. Dobře se pohybuje, je malý, je těžké ho trefit. Ale těch našich vyloučení je moc. Šli jsme dokonce do tří, kde nás Mráza (gólman Mrázek) výborně držel. Pak to šlo do prodloužení, kde je to vždycky vabank. Tam jsou dvě tři šance na každé straně.

Zároveň šlo na vás znovu hodně střel. Proti Kanadě to bylo 50, teď proti Evropě 41.
Když máte sedm oslabení za zápas, tak těch střel vždycky bude hodně. Průměr by měl být okolo 30. Ale dnes to nebylo o střelách. My v prodloužení věděli, že musíme uhrát bod. Ale neuhráli ho.

Jak byste popsal vaši branku na 1:1?
Měl jsem puk u nohou, snažil jsem se vystřelit na zadní tyč a rána mi sedla. Byl to důležitý gól, spadlo to z nás, že jsme se konečně trefili. Těch šancí bylo víc, já se snažil hodně střílet. Škoda, že se to jednou zastavilo na brankové čáře, když jsem dorážel. Jako lajna jsme měli dobrý pohyb v útočném pásmu. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel bez gólů.

Nebude v zápase proti USA chybět motivace?
Ve čtvrtek musíme vyhrát. Musíme na ledě všechno nechat. To není přátelák, to je Světový pohár. Musíme hrát na tisíc procent. Musíme vyhrát, přeci nepojedeme domů s bodem. Musíme vyhrát, jít do toho naplno, ne že to tam půjdeme odklouzat.