Naštvaný Chovanec: Takhle to dopadá, když chybujeme v obraně

23:51
PRAHA - Po vyřazení z domácího poháru a ligové porážce s Teplicemi byla ztráta povinných bodů v Evropské lize to nejhorší, co mohlo trenéra Jozefa Chovance potkat. Jeho Sparta přišla v posledních vteřinách utkání s druholigovým švýcarským klube FC Lausanne o vítezství. "Je to pro mě obrovské zklamání. Takhle to dopadá, když chybujeme v obraně" zlobil se letenský kouč.

Sparta - Lausanne (zklamaný Kucka). foto: ČTK

Proč tým tolik polevil ve druhé polovině utkání?
Síly nedošly, došla nám přesnost. Dopouštěli jsme se velkých ztrát míče. Zápas byl přitom dobře rozehraný, ale měli jsme ho kontrolovat až do konce. Asi se nám někteří záložníci zbláznili. Jak jinak si mám vysvětlit, že dělali takové chyby?

DÁLE ČTĚTE

Co se podle vás stalo při vyrovnávacím gólu v závěru zápasu?
Viděl jsem televizní záběr a nevím, proč se hrálo 96 minut, když rozhodčí nastavil jen čtyři minuty. Chyba byla ale na straně Manuela Pamiče a Ericha Brabce. Oni neuhlídali své hráče. Nechápu to. Je to velice smutné.

Nepodlehli vaši svěřenci přece jen předčasné euforii?
Zápas měl skončit 5:1 a nakonec skončil 3:3. Nemyslím, že by hráči podlehli nějakému ukolébání. Jen pořád opakovali chyby.

Co byl tedy ten rozhodující faktor porážky?
Chybí nám disciplína a zodpovědnost za výsledek. Hráči jsou laxní. Přece nemohou takhle přistupovat k zápasu. Byla to sebevražda.

Nedalo se s tím něco dělat? Třeba nějak vystřídat?
Vždyť nám to v útoku šlo. Počínali jsme si dobře, jen nám chyběly další góly. Nevím, proč bych měl něco měnit, když to celou dobu fungovalo.

Vyvodíte z toho nějaké důsledky?
Pořád se opakují stejné chyby. Hráči, kteří se jich dopouští by neměli dostávat další příležitosti. Konkrétně ale zatím nevím…

Zkomlikovali jste si hodně postup do vyřazovací fáze Evropské ligy?
Měli jsme mít šest bodů a máme čtyři. Co k tomu dodat? Zkomplikovali jsme si to. V Lausanne teď musíme vyhrát a navíc uhrát body i v dalších zápasech.