Nastartovaná Kvitová, nebohé turecké soupeřce nadělila kanára. Slaví i Vondroušová

15:15
Dauhá - Tenistka Petra Kvitová zvládla po úspěšném víkendovém vystoupení ve Fed Cupu v Praze i úvod turnaje v Dauhá. Šestnáctá nasazená Češka porazila v 1. kole Caglu Büyükakcayovou z Turecka za necelou hodinu hladce 6:0, 6:3.

Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

Uspěla i osmnáctiletá Markéta Vondroušová, jež do hlavní soutěže prošla z kvalifikace. Julii Putincevovou z Kazachstánu porazila podobně suverénně 6:3, 6:1 a čeká ji třetí nasazená Ukrajinka Elina Svitolinová. Ve třetím kole by případně mohlo dojít na český souboj Kvitová - Vondroušová.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dauhá

(tvrdý povrch, dotace 3 173 000 dolarů)

Dvouhra - 1. kolo: KVITOVÁ (16-ČR) - Büyükakcayová (Tur.) 6:0, 6:3, VONDROUŠOVÁ (ČR) - Putincevová (Kaz.) 6:3, 6:1, Mladenovicová (11-Fr.) - Pcheng Šuaj (Čína) 6:2, 6:4, Keysová (12-USA) - Wang Čchiang (Čína) 6:1, 6:4, Kontaová (10-Brit.) - Peraová (USA) 7:6 (7:5), 6:1, Sevastovová (13-Lot.) - Vekičová (Chorv.) 6:3, 6:4, Cornetová (Fr.) - Kontaveitová (Est.) 6:2, 6:1.

Kvitová po přeletu do Kataru potvrdila, že má momentálně vynikající formu, a po triumfu v Petrohradu a dvou vítězných zápasech ve Fed Cupu oslavila už osmou výhru v řadě. Soupeřku v úvodním setu deklasovala za 19 minut a při svém podání přitom ztratila jediný fiftýn.

Ve druhé sadě už sedmadvacetiletá Češka tak suverénní nebyla. Dvakrát přišla o servis, sama ale využila všechny tři brejkboly, které si vypracovala, a za 57 minut proměnila první mečbol.

Její příští soupeřkou bude Polka Agnieszka Radwaňská, s níž se utká na okruhu WTA už podvanácté. Ve vzájemné bilanci Kvitová vede 6:5.