NHL: Nashville a Pittsburgh postupují, Rangers uspěli v prodloužení

7:34
NEW YORK - Hokejisté Nashvillu a Pittsburghu jsou ve 2. kole play off NHL. Predators ve čtvrtek porazili Chicago 4:1 a vyhráli sérii hladce 4:0, Penguins zvítězili nad Columbusem 5:2 a v sérii 4:1. Třetí krok k postupu udělali New York Rangers, kteří uspěli v Montrealu 3:2 v prodloužení a vedou 3:2 na zápasy.

Columbus Blue Jackets proti Pittsburgh Penguins. foto: Reuters

Chicago, vítěz Západní konference, je teprve třetím týmem v historii, který jako nejlepší celek své konference po základní části nevyhrál v 1. kole play off ani zápas. Montreal byl takto v roce 1981 vyřazen Edmontonem a v roce 1993 to byli rovněž Blackhawks se St. Louis.

NHL: Hanzal pomohl Minnesotě gólem odvrátit první mečbol St. Louis

Hlavním strůjcem úspěchu Nashvillu byl brankář Pekka Rinne, který v celé sérii inkasoval pouze třikrát. V závěrečném duelu pochytal 30 střel soupeře, v jehož dresu poprvé naskočil obránce Michal Kempný.

Jediný gól Blackhawks vstřelil Jonathan Toews, který v 55. minutě snižoval na 3:1. Dvěma trefami přispěl k vítězství Predators Roman Josi, jenž ve 30. minutě otevřel skóre zápasu a v 51. minutě dával gól na 3:0.

Pittsburgh získal proti Columbusu do 24. minuty vedení 3:0. Hosté pak sice dvěma góly v rozmezí tří minut snížili na jednobrankový rozdíl, Penguins ale ve třetí třetině během 59 sekund utekli na skóre 5:2 a výhru si pohlídali. Významně se na ní podílel brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 49 zákroků.

Montreal nad Rangers dvakrát vedl 1:0 a 2:1, hosté ale vždy dokázali odpovědět. O jejich výhře pak rozhodl v 15. minutě prodloužení svým prvním gólem v letošním play off Mika Zibanejad.

Výsledky NHL:

1. kolo play off NHL: Východní konference - 5. zápasy: Montreal - New York Rangers 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1) Branky: 13. Lehkonen, 17. Gallagher - 16. Fast, 39. Skjei, 75. Zibanejad. Střely na branku: 36:36. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Rangers), 2. Gallagher (Montreal), 3. Lundqvist (Rangers). Stav série: 2:3.

Pittsburgh - Columbus 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Branky: 22. a 24. Rust, 10. Kessel, 46. Crosby, 47. Wilson - 30. W. Karlsson, 33. Jenner. Střely na branku: 32:51. Diváci: 18.585. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Fleury, 3. Kessel (všichni Pittsburgh). Konečný stav série: 4:1.

Západní konference - 4. zápas: Nashville - Chicago 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Branky: 30. a 51. Josi, 49. Sissons, 59. Arvidsson - 55. Toews. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.326. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Josi, 3. Sissons (všichni Nashville). Konečný stav série: 4:0.

Západní konference - 5. zápas: Edmonton - San Jose 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Branky: 6. Maroon, 39. Letestu, 58. Klefbom, 79. Desharnais - 11. Boedker, 16. Marleau, 29. Schlemko. Střely na branku: 48:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais (Edmonton), 2. Jones (San Jose), 3. Maroon (Edmonton). Stav série: 3:2.