Nash vyhrála cyklokros v Baalu, Štybar byl druhý

17:03
BAAL (Belgie) - Kateřina Nash vyhrála cyklokrosový závod v belgickém Baalu a potvrdila výbornou formu. Dva dny po premiérovém triumfu v seriálu Superprestige česká cyklistka ovládla závod série bpost bank Trofee. Zdeněk Štybar dojel druhý za domácím favoritem Kevinem Pauwelsem.

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar (vpravo) a Belgičan Sven Nijs foto: Reuters

Štybar ztratil na Pauwelse minutu a devět sekund, třetí byl další Belgičan Niels Albert. Radomír Šimůnek uzavřel první desítku. Na startu své vlastní Ceny chyběl Sven Nijs, který je nemocný a nemohl při 13. ročníku útočit už na dvanácté prvenství.

Bývalý mistr světa Štybar v Baalu uzavřel sérii cyklokrosů na domácí belgické půdě. Posledním startem v terénu pro člena silničního týmu Omega Pharma-Quick Step bude mistrovství republiky 12. ledna ve Stříbře.

Výsledky cyklokrosového závodu v Baalu

Muži: 1. Pauwels (Belg.) 1:01:00, 2. Štybar -1:09, 3. Albert (Belg.) -1:20, ...10. Šimůnek -2:42, 20. Zlámalík -5:05.

Ženy: 1. Nash 42:27, 2. Harrisová (Brit.) -35, 3. Cantová (Belg.) -1:18, ...8. Havlíková-3:53.