Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Nash poprvé vyhrála cyklokrosové Superprestige, Štybar byl pátý

17:14aktualizováno  20:27
DIEGEM (Belgie) - Česká reprezentantka Kateřina Nash vyhrála poprvé v kariéře závod cyklokrosové série Superprestige. V belgickém Diegemu porazila domácí Sanne Cantovou o sedm sekund. Zdeněk Štybar dojel v závodu mužů za umělého osvětlení třetí, Radomír Šimůnek byl pátý.

Kateřina Nash foto: ČTK

Zvítězil mistr světa Niels Albert před dalším Belgičanem Kevinem Pauwelsem. Nash si připsala páté vítězství v sezoně, ale poprvé triumfovala v Evropě. Předchozí úspěchy zaznamenala v USA, kde žije. "Mám z prvního místa radost, i když tu chyběly některé závodnice ze špičky," řekla pětatřicetiletá česká cyklistka, která před týdnem vybojovala druhé místo na Světovém poháru v Namuru.

Štybar dojel i při pátém startu ve své zkrácené cyklokrosové sezoně na medailové pozici, na prvenství však opět nedosáhl. První se sice umístil při premiéře v Essenu, ale kvůli sražení soupeře ve spurtu k zemi byl přeřazen na čtvrtou příčku. Bývalý dvojnásobný mistr světa kategorie elite, jenž přesedlal k závodům na silnici, pojede ještě novoroční závod v Baalu a poslední cyklokrosové vystoupení pak absolvuje na mistrovství republiky v rodném Stříbře.

Závodu cyklokrosové série Superprestige v Diegemu

Muži: 1. Albert, 2. Pauwels (oba Belg.), 3. Štybar, 4. Vantornout (Belg.), 5. Šimůnek, 6. Peeters (Belg.).
Průběžné pořadí: 1. Nijs (Belg.) 83 b., 2. Albert 78, 3. Pauwels 75, ...12. Šimůnek 19, 17. Štybar 13, 24. Zlámalík 5.

Ženy: 1. Nash 34:29, 2. Cantová (Belg.) -7, 3. Chainelová (Fr.) -23.

Jezdci do 23 let: 1. Teunissen (Niz.) 53:03, ...19. Skála -2:51.