Národní tým znovu selhal, nedokázal přehrát ani Emiráty

18:37
DUBAJ - První reprezentační start na lavičce národního týmu Michal Bílkovi moc nevyšel. Na přátelském turnaji ve Spojených Arabských Emirátech dnes podlehli domácím fotbalistům v penaltovém rozstřelu.

Tomáš Sivok. foto: AFP

Čeští fotbalisté v základní hrací době svého soupeře rozhodně nepřehráli, naopak měli pouze jedinou brankovou příležitost. Po devadesáti minutách skončil zápas 0:0. V penaltách čeští hráči proměnili pouze dva pokutové kopy a zahrají si o třetí místo.

Spojené arabské emiráty - Česká republika 0:0, 3:2 na penalty

Rozhodčí: Dalkam (Jordánsko) - Bahrúz, Sulejman (oba SAE). ŽK: Avaná - Rozehnal, Limberský, Blažek, Necid. Diváci: 5000. Penalty proměnili: Džabir, Kamali, Rahmán - Rajnoch, Magera. Penalty neproměnili: Abduláh - Rozehnal, Necid, Pudil.

Sestavy: SAE: Násir - Sálim (46. M. Faíz), Kamali, Kásim, Džabir - Vihajbí, Chádir (46. Rahmán), Mubarak, Chamís (46. Abdaláh) - Chalíl (58. Machbút), Šihhí (84. Abbás). Trenér: Katanec.

ČR: Drobný - Limberský, Hubník (65. Šimůnek), Rozehnal, Pudil - Matějovský, Švec, Lička (79. Magera) - Fillo (62. Papadopulos, 83. Rajnoch), Necid, Hloušek (62. Blažek). Trenér: Bílek.

V teplém večeru dorazila na patnáctitisícový stadion sotva třetinová návštěva, ale domácí fanoušci byli secvičeni a vytvořili poměrně solidní kulisu, i když na evropské poměry nepříliš fotbalovou.

Hráči obou týmů nijak netaktizovali a snažili se rychle zlomit vývoj utkání na svou stranu. Už v sedmé minutě mohl potvrdit svoji střeleckou pohodu ze sobotního tréninku Rozehnal, ale jeho hlavičku brankář Násir stačil na poslední chvíli odvrátit. Český tým byl v úvodu aktivnější i ve středu hřiště, které překonával především rychlými kombinacemi po stranách.

Lépe fungovala na levé straně spolupráce Pudila s Hlouškem. Na opačné straně na poslední chvíli nahradil zraněného sparťana Kušníra plzeňský Limberský a vůbec se nedařilo Fillovi. Češi ale hráli až příliš živelně, jako by jim ofenzivně poskládaná sestava velela za každou cenu hnát se dopředu. Takřka neexistovala mezihra, nedařilo se podržet míč a domácí oplývající kombinacemi našli svou cestu k druhé šestnáctce. Tak se zrodila i velká šance, kterou měl ve 26. minutě hlavičkující Chamís, ale Drobný vyrazil na roh.

Bílkovu výběru patřil zase až konec poločasu, kdy se vytáhl Limberský, jenž uvolnil před brankou Hlouška, který však v ideální pozici selhal. Ze šesti metrů slabě nastřelil brankáře. Hubníkova hlavička po rohu šla mimo.

Druhý poločas i díky změnám už nebyl tak plynulý. Po přestávce slovinský kouč domácího mužstva Katanec postavil tři čerstvé hráče a brzy přišly změny i na české straně. Další špatná zpráva letěla na Letnou, neboť po zranění Kušníra z utkání odkulhal sparťanský stoper Hubník. Zranil se i útočník Papadopulos.

Šancí nepřibývalo a hra se odehrávala daleko od šestnáctek. Pokud někdo přece jen vystřelil, byli to domácí. Český tým si nevěděl v ofenzivě rady, ale aspoň zvládal defenzivu a zápas spěl do penaltového rozuzlení.

V něm měli více přesnosti na kopačkách domácí, kteří proměnili tři ze čtyř pokusů, což jim stačilo na výhru 3:2. Čeští fotbalisté se netrefili třikrát z pěti pokusů. Rozehnal mířil vedle, Necidovu a Pudilovu střelu gólman chytil.