KHL: Nakládal dvěma góly přiblížil Jaroslavl k postupu do čtvrtfinále play-off

18:03
MOSKVA - Obránce Jakub Nakládal dal v play off Kontinentální hokejové ligy dva góly a pomohl Jaroslavli k třetímu vítězství nad Dinamem Minsk. Lokomotiv v běloruské metropoli vyhrál 5:1 a k postupu do čtvrtfinále potřebuje už jen jeden vítězný zápas. Nakládal si připsal ještě asistenci a s čtyřmi body je nejproduktivnějším českým hráčem v play off.

Obránce Jakub Nakládal v reprezentačním dresu. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nakládal se trefil také ve čtvrtečním domácím utkání, k němuž nastoupil jen několik hodin poté, co mu manželka porodila syna Alexe.

V sobotu nejprve v 9. minutě v přesilovce přihrál na úvodní gól zápasu Staffanu Kronwallovi, o deset minut později vyřešil dorážkou z druhé vlny neúspěšný nájezd svých spoluhráčů na domácího brankáře Bena Scrivense. Připsal si tak vítěznou branku, v závěru ještě prudkou ranou využil další přesilovou hru a završil skóre na 5:1 pro hosty.

V osmifinálových sériích vede 3:0 také Petrohrad, který vyhrál v Podolsku 6:2. Na první gól domácího mužstva přihrál Jakub Jeřábek a stejně jako Nakládal bodoval v druhém zápase za sebou.