Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Nadějný mladík Dostál vychytal první výhru v Kometě. Klímův syn skóroval v premiéře za Spartu

20:30
PRAHA - Hokejisté Liberce vyhráli ve 34. kole extraligy nad Olomoucí 5:1 a po šestém vítězství za sebou se opět po pár dnech vrátili do čela tabulky.

Lukáš Dostál v bráně Komety. foto: ČTK

Vedou o tři body před druhým Třincem i třetím Hradcem Králové. Třinec se ale může v sobotu na první pozici vrátit, pokud vyhraje v běžné hrací době v sobotním regionálním derby na ledě Vítkovic.

Gólem a asistencí se na vítězství Liberce podíleli útočníci Michal Birner a Libor Hudáček. Naopak Olomouc prohrála osmý z posledních devíti zápasů a v tabulce klesla na osmou pozici.

Hradec Králové vyhrál na ledě Litvínova těsně 2:1. Mountfield uspěl počtvrté za sebou, Verva naopak potřetí v řadě nebodovala. Vítězství zajistil Východočechům v 53. minutě útočník Radek Smoleňák.

Mistrovská Kometa Brno porazila dvanácté Karlovy Vary 3:1 a dosáhla tříbodového zisku především zásluhou skvělého úvodu.

Po devíti minutách a pěti sekundách vedla 3:0, i ve čtvrtém domácím duelu po sobě bodovala a díky lepšímu skóre poskočila před Vítkovice na čtvrtou příčku.

Vítěznou premiéru si v extralize odbyl osmnáctiletý brankář Lukáš Dostál, opora českého týmu na nedávném mistrovství světa dvacítek v Kanadě.

Chomutov vyhrál v souboji dvou posledních celků tabulky v Pardubicích 3:2 po nájezdech. Dynamo v utkání vedlo, ale hosté dvěma brankami v přesilovkách otočili stav ve svůj prospěch.

Prodloužení zařídil rovněž při početní výhodě Ondřej Machala. Utkání rozhodl v rozstřelu útočník Vladimír Růžička mladší.

Piráti tak odskočili svému soupeři v tabulce na rozdíl devíti bodů a na pět bodů se přiblížili dvanáctým Karlovým Varům.

Mladá Boleslav zvítězila na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a připsala si již šestou výhru z posledních osmi zápasů. Hosté po brance do šatny ovládli první třetinu, ale domácí dvěma góly v prostřední části skóre otočili.

Středočechům se během třetí dvacetiminutovky podařilo vyrovnat a v nastavení rozhodl v čase 62:50 o zisku bonusového bodu David Šťastný.

Sparta porazila Zlín 3:2 a upevnila si postavení v elitní desítce. Pražané zůstali v tabulce devátí, na jedenáctý Zlín, který prohrál popáté v řadě, ale mají náskok šesti bodů.

Mezi střelce Sparty se zapsala i posila Kevin Klíma, v brance hostů prožil výsledkově nepodařený návrat do mateřského klubu Libor Kašík.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. V. Hübl (F. Lukeš, Válek) - 3. Koukal (Smoleňák, Cibulskis), 53. Smoleňák (Koukal, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Bejček - Komárek, Lučan. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4623.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Indrák) - 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 63. D. Šťastný (Pláněk). Rozhodčí: Obadal, Pešina - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5757.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (O. Němec, Baranka), 6. Štencel (L. Čermák), 10. P. Holík (Mueller) - 32. T. Mikúš (J. Černý, Roman Vlach). Rozhodčí: Hribik, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. L. Krenželok (J. Vlach, Ordoš), 18. L. Hudáček (Birner), 30. Ševc (T. Hanousek, L. Hudáček), 36. Birner (M. Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) - 47. J. Galvas (Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 5575.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Perret (Eklund), 49. Machala (Daniel Voženílek, Ihnacak) - 15. Raška (Klhůfek), 36. Jank (V. Růžička ml., Flemming), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Kika - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 8:6, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6465.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Kevin Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. A. Kudrna (Blain, P. Vrána) - 37. Fořt (Kubiš, J. Ondráček), 59. Lakatoš (D. Nosek, Freibergs). Rozhodčí: Šír, Horák - J. Frodl, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 7235.