Nadal dál prochází French Open bez ztráty setu. Od 12. titulu ho dělí už jen tři výhry

16:00
PAŘÍŽ - Španěla Rafaela Nadala dělí tři výhry od 11. titulu z tenisového Roland Garros. Světová jednička zdolala v osmifinále Němce Marterera 6:3, 6:2, 7:6.

Rafael Nadal nepovolil uhrát gem ani Němci Maxi Martererovi. foto: Reuters

Nadal postupem oslavil dodatečně nedělní 32. narozeniny a připsal si jubilejní 900. vítězství v kariéře. Tuto hranici před ním pokořili jen Jimmy Connors, Roger Federer, Ivan Lendl a Guillermo Vilas.

První tenista světa měl v utkání se 70. hráčem žebříčku více práce až ve třetím setu, v kterém Marterer dokonce vedl 3:1, ale nakonec prohrál 4:7 v tie-breaku.

„Třetí set byl opravdu náročný. Maximilian je výborný hráč,“ ocenil Nadal výkon dvaadvacetiletého Němce.

Rafael Nadal je na antuce téměř neporazitelný.
Rafael Nadal se loučí s fanoušky na turnaji v Madridu po porážce s Rakušanem...

Španělský antukový fenomén vyhrál 234. grandslamový zápas v kariéře, čímž překonal Connorse. Před ním jsou pouze Federer s 332 výhrami a Novak Djokovič (244).

Nadal uhrál v Paříži už 37 setů za sebou a útočí na rekord švédské legendy Björna Borga, který v letech 1979 až 1981 na Roland Garros získal 41 sad v řadě. Španělovu sérii se pokusí přerušit Diego Schwartzman.

Jedenáctý nasazený Argentinec poprvé v kariéře zdolal o 33 centimetrů vyššího Jihoafričana Kevina Andersona a je podruhé v grandslamovém čtvrtfinále.

Wozniacká překvapivě končí už v osmifinále

Překvapivě naopak dohrála nasazená dvojka Dánka Caroline Wozniacká, která podlehla Rusce Darje Kasatkinové.

Wozniacká neobhájila loňskou čtvrtfinálovou účast. Vítězka Australian Open podlehla Kasatkinové 6:7 a 3:6.

Zápas musel být v neděli přerušen kvůli špatné viditelnosti za stavu 3:3 ve druhém setu a světová dvojka dnešní dohrávku nezvládla.

Caroline Wozniacká

Proti čtrnácté nasazené soupeřce neuhrála ani game a její naděje na zdramatizování zápasu vzala rychle za své.

Jednadvacetiletá Kasatkinová si zahraje grandslamové čtvrtfinále poprvé. Dosud bylo jejím maximem 4. kolo z loňského US Open. Čeká ji desátá nasazená Sloane Stephensová, úřadující šampionka US Open.

Bez problémů prošla do čtvrtfinále světová jednička Simona Halepová. Loňská finalistka porazila Elise Mertensovou z Belgie za hodinu 6:2, 6:1.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...