Nachlazený Jágr nebodoval. Flyers přesto vyhráli

10:07
NEW YORK - Nachlazený odehrál český útočník týmu Philadelphia Flyers Jaromír Jágr svůj druhý zápas po návratu do nejvyšší zámořské soutěže NHL. Na ledě New Jersey Devils v noci na dnešek možná i proto strávil méně času a na rozdíl od prvního zápasu nebodoval. Letci přesto své soupeře snadno přehráli 3:0 a po úspěšném zápasu v Bostonu jsou zatím v sezoně bez porážky.

ilustrační foto foto: ČTK

Jágr si po zápase z nachlazení, které cítí poslední čtyři dny, nic nedělal. "Jsou horší věci, které se můžou stát," řekl s úsměvem. "Lidi bojují ve válce nebo mají jednu nohu, takže jestli člověk má chřipku, nebo ne, to zase není tak velký problém," dodal.

Stejně jako po prvním zápase na ledě bostonských Medvědů si český hokejista všiml, jak hra v NHL během jeho nepřítomnosti zrychlila. "Je to hrozně nahoru dolu, nikdo nepodrží puk. Ale to většinou tak je, když ta mužstva ještě můžou. Potom se to trochu uklidnilo mezi druhou a třetí třetinou, to se začal hrát trochu hokej. Ale první třetina, to byl blázinec," řekl.

Video ze zápasu Devils - Flyers

Doplnil, že Filadelfie hraje "v neskutečném fofru, kdy člověk často neví, kde mu hlava stojí". "Trenér pořád křičí, to člověk musí jezdit nahoru dolů. To je hrozně agresivní hokej, co my hrajeme. Podle mě tady nikdo takhle nehraje. Ale zatím to funguje," řekl devětatřicetiletý útočník, který se letos do NHL vrátil po třech letech v Omsku.

Skóre v zápase v New Jersey otevřel ve 13. minutě první třetiny Jágrův centr Claude Giroux. Zapsal si tak již druhý gól v sezoně a zatím potvrzuje, že patří k velkým talentům NHL. "Je to hlavně velký technik. Má vynikající techniku jeden na jednoho," podotkl Jágr. Dodal, že je rád, že se celému týmu i jeho lajně daří.

Eliáš a Sýkora se neprosadili

Druhá třetina zápasu Letců s Ďábly se odehrála bez gólu. Naděje překvapivě bezzubých domácích na zvrat zápasu se pak rozplynula ve třetí třetině, kdy nejprve Matt Read ve třetí minutě za asistence Scotta Hartnella překonal Martina Brodeura v brance Jersey a zapsal si svůj vůbec první gól v soutěži. Vítězství hostů pak v páté minutě poslední třetiny potvrdil Wayne Simmonds krátce po konci přesilovky Letců.

V dresu Ďáblů nastoupili jak Patrik Eliáš, tak Petr Sýkora, který s týmem tento týden podepsal smlouvu na jeden rok. Proti Filadelfii se ale neprosadili. Bez bodu zůstal i další český hokejista Jakub Voráček, který se na rozdíl od prvního zápasu za Letce v Bostonu tentokrát střelecky neprosadil.

Zápas ve vyprodané aréně Prudential Center otevřela vzpomínka na hokejisty ruské Jaroslavle, kteří zemřeli při nedávném leteckém neštěstí. Domácí pak na památku dvou zesnulých bývalých hráčů týmu Karla Rachůnka a Alexandra Vasjunova měli na hrudi nášivku s jejich iniciálami.

Výsledky NHL

Boston - Tampa Bay 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 23. a 49. Peverley, 25. Paille, 44. Krejčí - 24. St. Louis.

Toronto - Ottawa 6:5 (2:0, 2:0, 2:5)
Branky: 19., 39. a 58. Kessel, 13. Grabovskij, 28. Lupul, 43. Orr - 52. a 56. Alfredsson, 42. Greening, 56. Spezza, 59. Da Costa.

New Jersey - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 13. Giroux, 43. Read, 45. Simmonds.

Washington - Carolina 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 35. Sjomin, 40. Chimera, 57. Laich, 63. Green - 33. a 41. E. Staal, 59. J. Jokinen. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 31 střel inkasoval tři góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.506.

NY Islanders - Florida 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 17. Weiss (Fleischmann), 20. Garrison.

Minnesota - Columbus 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Cullen, 17. Scandella, 31. Heatley (Židlický), 39. Setoguchi - 38. Dorsett, 57. Majorov.

Chicago - Dallas 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 28. a 59. Bolland (na druhou Frolík), 9. Brunette, 32. Toews, 46. Sharp - 33. Fiddler, 51. Ott.

Colorado - Detroit 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 38. Franzén (Hudler), 52. Zetterberg, 58. Dacjuk. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.007.

St. Louis - Nashville 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky: 8. Berglund (R. Polák), 53. Arnott - 47. a 59. Legwand, 12. C. Smith, 54. Klein.

San Jose - Phoenix 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)
Branky: 5. a 37. Pavelski, 29. a 39. Desjardins, 9. Handzuš, 28. Clowe - 33. a 51. Doan (na první Vrbata), 45. Ekman-Larsson.

Calgary - Pittsburgh 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)
Branky: 16. Glencross, 50. Bourque (Horák), 57. O. Jokinen - 22. Kennedy, 27. Niskänen, 31. Adams, 34. Malkin, 60. J. Staal.