‚Na zem padá Čech podezřele dlouho.‘ Experti mu spílají za góly zpoza vápna

Petr Čech

13:00
MANCHESTER/PRAHA - Ze tří střel na bránu dostal dvě branky. Obě po zemi na bližší tyč. Gólmana Arsenalu Petra Čecha po remíze 2:2 s Manchesterem City fanoušci a experti na sociálních sítích příliš nechválili. Avšak i bod se fotbalistům Arsenalu v boji o druhé místo hodí. „Všechno rozhodne poslední kolo. Musíme závěrečný zápas zvládnout a uvidíme, jestli Tottenham zaváhá,“ řekl Čech.

Petr Čech dostal ve dvou zápasech čtyři góly po zemi na bližší tyč a čelí kvůli tomu kritice. foto: Reuters

Čech dostal dva góly. Arsenal však v boji o Ligu mistrů vybojoval remízu 2:2

Běžela osmá minuta zápasu, když se na hranici vápna napřáhl útočník Manchesteru City Sergio Agüero a vypálil na bližší tyč Čechovy brány.

Balon proletěl mezi nohama záložníka Mohameda Elnenyho, česká reprezentační jednička ho zřejmě viděla pozdě a po střele se natahovala marně.

Střih, utkání se překlenulo do druhé půle. Na útočné polovině se míče ujal Kevin De Bruyne a upaloval kupředu. Před vápnem udělal kličku na střed a...

...zase! Gólman Arsenalu inkasoval dva hodně podobné góly, belgický záložník totiž zamířil po zemi na bližší tyč a Čech na jeho střelu nedosáhl. V ten okamžik se na sociálních sítích vyrojilo hejno kritiků.

„Čech zase dostal gól zpoza vápna?“ divil se Matt Le Tissier, někdejší dlouholetý hráč Southamptonu a současný televizní expert Sky Sports. „Na zem padá podezřele dlouho,“ doplnil Alex Shaw z ESPN.

„Zase dolů na bližší tyč. Nyní dvakrát, nedávno proti Crystal Palace úplně to samé,“ připomněl jeden z fanoušků na Twitteru remízový mač, který se odehrál v rámci 34. kola Premier League.

Dostat dva góly ze tří střel na bránu není pro brankáře dobrá vizitka. Naštěstí pro Čecha se podobně „poštěstilo“ i Joe Hartovi na druhé straně, který nechytil ani jeden ze dvou pokusů Arsenalu. Duel tak po výsledku 2:2 skončil dělbou bodů.

„Remíza je podle mě zasloužená,“ uvedl Čech na svých webových stránkách.

„Byl to zápas, který se hrál ve skvělé intenzitě a nasazení. My jsme ho nezačali nejlépe. Soupeř nás sevřel a podařilo se mu dostat do vedení,“ zhodnotil celé utkání.

Petr Čech
Arsenal vs. Crystal Palace (domácí smutek).

„Ovšem dokázali jsme rychle odpovědět a vrátili jsme se do zápasu. Druhý poločas byl vyrovnaný, domácí šli po brejku znovu do vedení, ale my jsme opět našli zaslouženou odpověď vyrovnávacím gólem Alexise,“ dodal.

Arsenal má před posledním kolem ještě naději na druhé místo, Tottenham totiž podlehl Southamptonu. Svěřenci Arsena Wengera však musejí vyhrát nad Aston Villou a doufat, že Tottenham prohraje na hřišti Newcastlu.