Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Na 'trávoantuce' Nadal porazil Federera

21:21
Palma de Mallorca (Španělsko) - Antukový král Rafael Nadal vyhrál "bitvu dvou povrchů". V exhibici, která se hrála ve španělské Palmě de Mallorce na netradičním kurtu, kde jednu polovinu hřiště tvořila antuka a druhou tráva, porazil nejlepšího hráče světa a specialistu na trávu Švýcara Rogera Federera 7:5, 4:6 a 7:6.

Rafael Nadal (na antukové části dvorce) posílá podání na Rogera Ferderera foto: Jaime REINA AFP

Nadal, který začal první set na antuce, využil zejména toho, že Federer si dlouho nemohl zvyknout na změnu povrchu a první sadu vyhrál 7:5.

Ve druhém setu se světová jednička zlepšila a hned v úvodu sebrala dvacetiletému Španělovi servis. Po vítězství 6:4 zápas vyrovnala.

Ve třetím setu musel o vítězi rozhodnout tie-break, který pro sebe získal druhý hráč světového žebříčku Nadal.

Nejbizarnější tenisový zápas?
Uspořádání exhibice bylo poměrně nákladné. Organizátoři museli noc před utkáním měnit travnatou část hřiště, protože se v hale neuchytila a rozežrali ji červi. Za jediný večer tak museli znovu navézt 400 čtverečních metrů trávy z místního golfového hřiště. Ještě tak vzrostly náklady na výstavbu kurtu, které původně činily 1,2 milionu eur.

Španělovo vítězství agentura Reuters označila za nejbizarnější tenisový zápas od "bitvy pohlaví", ve které v roce 1973 Billie Jean Kingová porazila Bobbyho Rigga.