Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Na souboj českých brankářů v NHL nedošlo, Vokoun nechytal

10:28
NEW YORK - Hokejový brankář Ondřej Pavelec přispěl v pondělním utkání NHL 38 úspěšnými zásahy k výhře Atlanty na ledě Floridy 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté ještě v závěru zápasu prohrávali 0:2, ale v předposlední minutě dvěma góly při hře bez brankáře vyrovnali. V penaltovém rozstřelu pak završili obrat úspěšnými nájezdy Bryan Little a Alexandr Burmistrov. Na Pavelce vyzrál pouze v první sérii Mike Santorelli.

Zákrok česého brankáře Atlanty Trashers Ondřeje Pavelce foto: ČTK

"Víme, že máme vnitřní sílu otáčet zápasy i v těchto situacích. Jakmile jsme dali první gól, hned jsme cítili, že přidáme i další," uvedl Little, který v základní hrací době vstřelil kontaktní gól a asistoval u vyrovnávací trefy. "Nikdy to nevzdáváme. Jen velmi zřídka je to jinak," řekl trenér Atlanty Craig Ramsay.

Jeho svěřenci v předchozích čtyřech utkáních inkasovali 24 branek, ale tentokrát se mohli plně spolehnout na Pavelce. "Udržel je ve hře, dal jim šanci na zvrat. Dělá to pořád," ocenil kouč Floridy Peter DeBoer, který dal potřetí v řadě přednost Scottu Clemmensenovi před Tomášem Vokounem, takže k souboji českých gólmanů nedošlo.Ondřej Pavelec a jeho spoluhráč z Atlanty Andrew Ladd

Vokoun, kterému začal s Panthers nedávno jedna o prodloužení končící smlouvy, není se současnou situací spokojený. Při svém posledním startu dovedl tým k výhře nad Washingtonem, ale od té doby je náhradníkem.

"Trenérovo rozhodnutí mě překvapilo. Dostal jsem vysvětlení, ale nesouhlasím s ním. Moje práce je hrát a trenér je tu od toho, aby rozhodoval. Já to musím přijmout, ať se mi to líbím nebo ne. Není ale příliš obvyklé, aby gólman nechytal, když minulý zápas vyhrál. Osobně si myslím, že jsem zápas neodehrál špatně. Ale zdá se, že trenér má jiný názor," komentoval situaci před pěti dny Vokoun.

Montreal promarnil čtyřgólový náskok

Hokejisté Montrealu ztratili ještě větší náskok. Canadiens si v zápase s Calgary vybudovali v první polovině utkání vedení 4:0, ale soupeře nakonec udolali až 5:4 v prodloužení. Na likvidaci čtyřbrankového manka se jedním gólem podílel i Aleš Kotalík, který tvrdou ranou z mezikruží vstřelil třetí branku týmu. Na straně domácích měli čeští hráči prsty ve třech trefách: Jaroslav Špaček přihrál na dvě, Tomáš Plekanec na jednu.Tomáš Plekanec z Montrealu Canadiens (dole) v souboji s Markem Giordanem z Clagary Flames

"V situaci, kdy se zdálo, že je rozhodnuto, je zisk jednoho bodu dobrý. Při návratu do zápasu jsme odvedli opravdu slušný výkon," řekl brankář Henrik Karlsson, který po čtvrtém inkasovaném gólu vystřídal Miikku Kiprusoffa. V základní hrací době už neinkasoval, ale v prodloužení švédského gólmana první střelou překonal obránce P. K. Subban. "Měl jsem z toho velkou radost, protože jsem byl u několik obdržených branek a udělal jsem i několik chyb," uvedl Subban.

Útočníci Patrick Marleau a Jamie Langenbrunner oslavili shodně tisící utkání v NHL brankou. Marleau pomohl svou trefou k výhře San Jose 4:2 ve Phoenixu, druhý zase zlomil nerozhodný stav a zařídil Dallasu vítězství 2:1 nad Los Angeles. "Uteklo to celkem rychle," uvedl Marleau ke svému jubileu.

Výsledky NHL

Phoenix - San Jose 2:4
Branky:
13. Morris, 53. Ekman-Larsson - 4. Marleau, 25. Heatley, 38. Couture, 60. J. Thornton. Střely na branku: 36:36. Diváci: 9.672. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1

Montreal - Calgary 5:4 v prodl.
Branky:
5. Eller (PLEKANEC), 12. Cammalleri, 24. A. Kosticyn (ŠPAČEK), 27. Halpern (ŠPAČEK), 62. Subban - 34. Bourque, 39. Iginla, 42. Kotalík, 43. Tanguay. Střely na branku: 29:28. Diváci: 21.273. Třetiny: 2:0, 2:2, 0:2 - 1:0.

Florida - Atlanta 2:3 po sam. nájezdech
Branky:
45. Wideman, 48. Kulikov - 59. Little, 59. Thorburn, rozh. nájezd Burmistrov. Střely na branku: 40:30. Brankář ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Atlantu 64 minut, inkasoval dvě branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 11.477. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:0.

Dallas - Los Angeles 2:1
Branky: 32. Eriksson, 37. Langenbrunner - 8. Justin Williams. Střely na branku: 27:24. Diváci: 14.163. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.