Na konci základní části NHL si Zacha, Krejčí a Pastrňák připsali po dvou bodech

7:08
New York - Útočník Pavel Zacha přispěl v posledním hracím dni základní části NHL gólem a asistencí k výhře New Jersey 4:3 v prodloužení na ledě Floridy. Dva body si připsali také David Krejčí a David Pastrňák, kteří nezabránili porážce Bostonu 3:6 s Tampou Bay. Krejčí vstřelil dvacátý gól v sezoně a přidal přihrávku, Pastrňák zaznamenal dvě asistence. V dresu vítězných Lightning připravil jednu branku Ondřej Palát.

David Pastrňák a David Krejčí se radují z gólu. foto: AP

Obránce Filip Hronek asistoval u jediné branky Detroitu, který zakončil doma sezonu debaklem 1:7 od Buffala. Přihrávku si také připsal Jakub Voráček, ale s Philadelphií podlehl Carolině 3:4. V brance vítězů dostal před Petrem Mrázkem přednost Curtis McElhinney.

Zacha se blýskl ve 35. minutě krásnou individuální akcí, po které zvýšil na 3:1. Český útočník se z pravé strany natlačil před Aarona Ekblada, gólman Floridy Roberto Luongo mu chtěl puk vypíchnout, ale promáchl, a Zacha pohodlně skóroval. Domácí si dvěma trefami v závěrečných čtyřech minutách vynutili prodloužení. Důvěru v něm dostal i Zacha, který asistoval v přesilové hře u vítězné branky Travise Zajace.

Krejčí vstřelil z dorážky první gól zápasu po akci Charlieho McAvoye a druhou asistenci si připsal Pastrňák. Boston vedl po úvodní třetině 2:0, ale Tampa Bay skóre otočila. Oba čeští útočníci pak v 55. minutě asistovali u branky Matta Grzelcyka, který snížil na 3:4. Palát přihrál 86 sekund před koncem na gól Tylera Johnsona do prázdné branky při power play Bostonu.

Krejčí a Pastrňák se za svůj výkon dostali mezi tři hvězdy utkání. Předčil je jen brankář Tampy Bay Edward Pasquale, který kryl třicet střel a dovedl tým k 62. výhře v sezoně. Nejlepší tým základní části tím vyrovnal rekord NHL. Stejného počtu vítězství dosáhl Detroit v ročníku 1995/96.

Podruhé v sezoně shodil rukavice Radek Faksa. Český útočník si v pěstním souboji s Nickem Seelerem vyměnil pár ran a nakonec svého soupeře povalil na led. Faksa se po utkání radoval i z výhry, Dallas doma porazil Minnesotu 3:0. Všechny góly padly v závěrečné třetině, dvě z nich dal Tyler Seguin.