Müller rozhodl o další výhře Bayernu, bavorský gigant vládne lize už o 13 bodů

19:39
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v 25. kole německé ligy na hřišti Mönchengladbachu 1:0 a v čele tabulky mají po sobotním zaváhání Lipska už třináctibodový náskok. Jediný gól zápasu vstřelil Thomas Müller. Bayern v posledních 14 bundesligových střetnutích nenašel přemožitele.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Od začátku měli více ze hry hosté, brankáře Sommera ale dlouho nemohli překonat. Švýcarský gólman si dvakrát poradil se střelou Lewandowského, který se proti Borussii ještě nikdy v dresu Bayernu neprosadil. Mönchengladbachu pomohla i branková konstrukce po klasické Robbenově střele levou nohou.

Německá fotbalová liga - 25. kolo

Mohuč - Schalke 0:1 (50. Kolašinac), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:1 (63. Müller).

V druhé půli už se hosté dočkali. Po povedené Alcantarově přihrávce se trefil Müller a stylově oslavil jubilejní 250. bundesligový duel za bavorský velkoklub. Sedmadvacetiletý záložník či útočník skóroval po více než třech měsících.

Trenérovi hostů Carlu Ancelottimu se vyplatila sázka na zkušenost. Do zápasu poslal základní sestavu s průměrným věkem 30 let a deseti dnů, což byla nejstarší startovní jedenáctka od března 2006. Za Mönchengladbach nastoupil na posledních devět minut devatenáctiletý slovenský záložník Bénes a zažil první okamžiky v bundeslize.