Můj nejtěžší zápas proti Plzni, ocenil domácí výkon soupeře Guardiola

0:14
PLZEŇ - Fotbalový Bayern Mnichov měl v Plzni hodně šancí, ale také spoustu práce, aby v Lize mistrů urval čtvrté vítězství ve čtvrtém utkání. Vyhrál 1:0 díky gólu Mandžukiče ze 65. minuty. A trenér Josep Guardiola nezapomněl českého soupeře ocenit.

Trenér fotbalistů Bayernu Mnichov Josep Guardiola foto: Mafra - Michal Šula

Byl to pro vás těžký zápas, co říkáte?
Je to docela normální. Snad jste si nemysleli, že to bude jednoduché. V Lize mistrů je každý soupeř nebezpečný a utkání těžké. V Plzni to nebylo výjimkou.

K TÉMATU

Přesto, nepřekvapilo vás to?
Plzeň má opravdu dobrý tým, ale vyhráli jsme. V Lize mistrů máme jako jediní čtyři výhry, to ukazuje, jak jsme silné mužstvo. V Plzni ve druhém poločase jsme měli hodně, hodně šancí, každopádně to bylo zajímavé.

V čem to bylo jiné než v Mnichově? To se Plzeň tak zlepšila?
Věděli jsme, že to nebude lehké. Platí to i pro utkání v bundeslize. Také se stejným soupeřem nesehrajete dva stejné zápasy. Věděli jsme, že se Plzeň bude hodně, hodně snažit, aby zahrála líp než u nás. Hráče jsem na to upozorňoval.

Proti Plzni jste v posledních dvou letech hrál počtvrté. Byl to váš nejtěžší zápas?
Ano. Rozhodně těžší než v Mnichově. Dobře si pamatuju i zápasy, které jsem proti Plzni absolvoval s Barcelonou. Ale to je prostě Liga mistrů, vždycky je těžké zvítězit.

Jak je pro vás cenné, že jste vyrovnali rekord Barcelony v počtu výher v Lize mistrů za sebou?
Každý trenér by byl šťastný, to platí i pro mě. Věřím, že ten rekord ještě vylepšíme. Má na tom samozřejmě zásluhy i bývalý kouč Heynckes.