Můj gól? Hlavně velká smůla

9:06
LONDÝN - Ve Wembley se postavil do branky s cílem obhájit loňské prvenství v Ligovém poháru. Soupeřem fotbalistů Chelsea byl přemožitel pražské Slavie z Poháru UEFA Tottenham Hotspur. Londýnské derby mělo nádech vzrušujícího finále, ale Petr Čech (25) z něho nakonec odcházel jako poražený. Po jeho nevydařeném zákroku, v nastaveném čase, prohráli „Blues“ 1:2.

Petr Čech a jeho spoluhráč z anglické Chelsea Didier Drogba (vlevo) okouzlili většinu fotbalových novinářů na světě. foto: CHRIS YOUNG AFP

LN V zápase jste se dostali do vedení, ale Tottenham dokázal utkání otočit. Co rozhodlo?

Začátek zápasu jsme neměli ideální, ale potom jsme se postupně zvedali a proměnili jsme přímý kop. To nám pomohlo, protože jít ve finále poháru do vedení je samozřejmě výhoda. V druhé půli pak přišla penalta Tottenhamu a to přineslo i obrat ve hře. Soupeř si získal převahu a pak se prosadil v prodloužení.

LN Po zápase to vypadalo, že jste šel vyčinit rozhodčímu. Co se vám nelíbilo?

V závěru šel Kalou sám na branku a rozhodčí odpískal konec. Proto jsem k němu běžel a zeptal se, proč to odpískal. Místo odpovědi mi dal žlutou kartu.

LN Ve střetu s Didierem Zokorou jste utrpěl ránu do hlavy a vypadalo to, že budete střídat. Co se tam přesně stalo?

Asi tři minuty po tom souboji jsem částečně přestal vidět na levé oko. Doktor mi pak dal kapky do očí a ke konci už to bylo dobré. Střídat jsem nechtěl, protože jsme dostali první gól a nemohl jsem utíkat z boje.

LN Neměl jste strach, že by to mohlo být znovu zranění hlavy?

Neměl. Chtěl jsem ten zápas dohrát. Při lehčím otřesu mohou přijít problémy s viděním, ale teď už je vše v pořádku a bez následků.

LN Co předcházelo rozhodující brance? Byl ten gól vaše chyba?

Při standardní situaci má útočící hráč vždycky výhodu, protože je o myšlenku napřed. Tentokrát míč přesně našel Woodgatea, který naběhl do vápna a hlavičkoval na bránu. Já jsem ten míč chtěl vyrazit, ale měl jsem smůlu, že se odrazil zpátky ke hráči a od něho do brány.

LN Získat první trofej v sezoně by pro vás určitě byla velká vzpruha...

Samozřejmě. Pro sebevědomí je vždy dobré mít první trofej na konci února v kapse a soustředit se na zbytek ligy, na Ligu mistrů a FA Cup. Je to fotbal, musíme jet dál.

LN Může porážka zanechat stopy?

Máme zkušené hráče, kteří vědí, že nemá cenu dívat se zpátky. Arsenal zaváhal a šance dostat se do čela tabulky pořád existuje. My prostě teď musíme vyhrávat.