Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

90+6.
Důležité
Björn Kuipers ukončuje utkání, ve kterém zaslouženě zvítězila 2:0. Pro Kostaričany je však tento konec velmi hořký. Ještě na začátku nastavení totiž drželi bezbrankovou remízu.
90+6.
Gól
V naprostém závěru střílí Brazilci druhou branku. Firminho uvolnil Douglase Costu, který naservíroval do prázdné branky míč Neymarovi, jenž to měl už velice jednoduché.
90+6.
Brazílie
Brazilci se teď snaží dohrát míč s míčem na vlastních nohou. Povedený trik teď předvedl Neymar, který se snažil přehodit Duarteho.
90+5.
Důležité
Krásná akce liverpoolské dvojice v dresu Brazílie. Firminho si narazil ve vápně míč s Coutinhem, jenž se objevil úplně osamocený v pokutovém území. Jeho technickému zakončení na zadní tyč chyběly milimetry.
90+3.
Důležité
Brazilci teď střídají. Ze hřiště odešel Gabriel Jesus, jehož nahrazuje Fernandinho.
90+1.
Gól
Brazílie vstřelila vytouženou branku. Centr Marcela našel hlavu Firminha, jenž míč vrátil na úroveň penalty, kde čekal Coutinho, který míč zavěsil za záda bezmocného Keylora Navase.
90.
Důležité
Holandský rozhodčí přidává šest minut. Není se čemu divit, protože hra je teď hodně přerušována.
89.
Kostarika
Zhruba minutu je již hra přerušena. Neymar atakoval Duarteho, jenž se svíjí v bolestech na hřišti.
87.
Brazílie
Douglas Costa z pravého křídla našel na hranici pokutového území Casemira. Jeho střelu na přední tyč však s klidem chytá Keylor Navas.
84.
Karta
Za zdržování při vhazování dostává žlutou kartu Johny Acosta.
82.
Karta
Brazilcům povolují nervy. Neymar vzteky práskl s míčem o zem, za což dostává žlutou kartu. Druhou žlutou dostává Coutinho.
80.
Důležité
Ten po poradě penaltu odvolává. Neymar pádu opět výrazně přidal.
78.
Důležité
Neymar udělal kličku Gonzalezovi, který po něm šáhl. Neymar se opět teatrálně zřítil. Rozhodčí Björn Kuipers zapískal penaltu. Jde se ovšem poradit s videorozhodčím.
77.
Brazílie
Marcelo se snažil po křídle prodrat přes Acostu. Následky jeho skluzu se míč dostal ke Coutinhovi, jenž šajtlí hledal před brankou Jesuse. Míč ovšem lapil brankář Navas.
75.
Důležité
Další střídání Kostaričanů. Ze hřiště je stažen Cristian Gamboa, nahrazuje ho Francisco Calvo.
73.
Brazílie

Pravý obránce Kostariky Gamboa vyrobil obrovskou chybu. Míč mu vzal Neymar, který obešel tři hráče a jen těsně minul technickým obstřelem na zadní tyč branku Navase.

• Neymar se snaží kličkou obejít Cristiana Gambou.

Neymar se snaží kličkou obejít Cristiana Gambou. / Autor: Reuters

71.
Brazílie
Brazilci sice nepustili Kostariku k žádné střele a výrazněji drží míč v poměru 70:30. Branku však stále nevsítili. Za 161 minut na světovém šampionátu tak vstřelili pouze jeden gól.