Mrázkův spolehlivý výkon v Detroitu nestačil, Ovečkin vzal Jágrovi rekord

8:20
NEW YORK - I přes spolehlivý výkon Petra Mrázka, který kryl 37 střel a stal se třetí hvězdou zápasu, prohrál Detroit doma v pátečním utkání NHL s Washingtonem 3:4 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 61:56 Alexandr Ovečkin, který se v prodloužení trefil podvacáté v kariéře a v této statistice se posunul do čela před Jaromíra Jágra.

Petr Mrázek. foto: ČTK

Mrázek držel čisté konto až do poslední minuty druhé třetiny, v níž ho z levého kruhu překonal Andre Burakovsky a vyrovnal na 1:1. Český gólman inkasoval podruhé z hole Jaye Beaglea, který proměnil v oslabení sólový únik. Red Wings dvěma trefami Tomáše Tatara skóre otočili, ale při závěrečné hře bez brankáře hosté vyšachovali obranu soupeře a střelou do prázdné klece vyrovnal T.J. Oshie. Bonusový bod vystřelil Ovečkin v přesilové hře ze své typické parkety z levého kruhu.

Tomáš Hertl přispěl asistencí k výhře San Jose 3:0 na ledě New Jersey. Český útočník připravil první gól, když se u zadního mantinelu zbavil obránce a zpoza branky přihrál skórujícímu Melkeru Karlssonovi. Zbývající trefy zařídili ve druhé třetině Joe Pavelski a Joonas Donskoi. Brankář Matt Jones zneškodnil 28 střel a připsal si nulu po téměř roce.

Asistenci u první branky utkání zaznamenal také Radim Vrbata, který s Floridou promarnil vedení 2:0 a podlehl doma Pittsburghu 3:4. Mladoboleslavský rodák na útočné modré čáře protečoval puk do pásma a skákavý kotouč zaskočil Matta Murrayho. Gólman obhájců Stanleyova poháru ho vyrazil jen k Jamie McGinnovi, který puk doklepl do odkryté branky. Český útočník ale také nese vinu na rozhodujícím gólu z 58. minuty, když faulem nabídl hostům přesilovou hru, kterou využil Conor Sheary.