Mrázek zářil v premiéře v play off NHL. Stal se první hvězdou

7:16
NEW YORK - Petr Mrázek zvládl na výbornou svou premiéru ve vyřazovací části NHL. Český brankář si v úvodním zápase prvního kola play off připsal 44 zákroků, dovedl Detroit k výhře 3:2 na ledě Tampy Bay a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Dvě branky vítězů vstřelil Pavel Dacjuk.

Český brankář Petr Mrázek si v úvodním zápase prvního kola play off připsal 44 zákroků, dovedl Detroit k výhře 3:2 na ledě Tampy Bay. foto: ČTK

Ruský útočník otevřel skóre v desáté minutě z první střely Detroitu, vzápětí ale domácí srovnali po chybě Marka Židlického. Český obránce ztratil při přesilové hře puk na útočné modré čáře a Brian Boyle ze samostatného úniku překonal Mrázka. Už po osmi sekundách prostřední části ale Dacjuk opět dostal Red Wings do vedení, které zvýrazil gólem v oslabení Luke Glendening. Poslední slovo měl Nikita Nesterov, jenž propálil českého gólmana z mezikruží, více ale Tampa Bay ze své střelecké aktivity 46:14 nevytěžila.

Anaheim - Winnipeg 4:2

Úspěšně vstoupili do play off hokejisté New Yorku Rangers, kteří v úvodním utkání série udolali doma Pittsburgh 2:1. Vítěz Prezidentovy trofeje položil základ vítězství už v první třetině, kdy si trefami Dericka Brassarda a Ryana McDonagha vypracovali dvoubrankový náskok. Dalším klíčem k úspěchu Rangers bylo ubránění nejnebezpečnějších útočníků Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina. Jedinou branku Penguins vstřelil v prostřední části Blake Comeau.