Hvězdný Mrázek. Vychytal Carolině čisté konto a stal se nejlepším hráčem zápasu

10:09
New York - Petr Mrázek zastavil v úvodním utkání semifinále Východní konference NHL všech 31 střel New Yorku Islanders, dovedl Carolinu k výhře 1:0 v prodloužení a stal se největší hvězdou zápasu. Český brankář si připsal druhou nulu v letošním play off. San Jose vstoupilo do semifinále Západní konference vítězstvím 5:2 nad Coloradem.

Český brankář týmu Carolina Hurricanes Petr Mrázek (34) vychytal střelu útočníka levého křídla týmu New York Islanders Anthonyho Beauvilliera (18) s pomocí svého obránce Trevora van Riemsdyk (57). foto: AP Photo

Mrázek chytil v úvodní třetině sólový únik Joshe Baileyho, jehož bekhendový blafák ukryl v lapačce. Český gólman úspěšně vyřešil v zápase i spoustu závarů a dorážek, i když z jedného ho v závěru druhé třetiny překonal Matthews Barzal. Rozhodčí ale gól neuznali, protože Mrázka atakoval Anders Lee a znemožnil mu lépe zasáhnout. Islanders ještě jednou spustili klakson v hale na znamení vstřeleného gólu, ale střela Ryana Pulocka v závěru třetí části skončila v boční síti.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

New York Islanders - Carolina 0:1 v prodl.

Západní konference - 1. zápas:

San Jose - Colorado 5:2

Také brankář Islanders Robin Lehner vytáhl v utkání spoustu skvělých zákroků a kryl stejně jako Mrázek 31 střel. Nestačil pouze v 65. minutě na pohotovou dorážku Jordana Staala, který doklepl z ostrého úhlu nepřesnou střelu Nina Niederreitera. Puk se k autorovi jediného gólu odrazil od zadního mantinelu.

Joe Thornton (19) z týmu San Jose Sharks oslavuje gól, který uštědřil týmu...
Colin Wilson (22) z týmu Colorado Avalanche oslavuje vstřelený gól společně s...

San Jose nezačalo dobře, už ve třetí minutě otevřel skóre hostující Gabriel Bourque. Ještě v úvodním dějství vyrovnal Gustav Nyquist, ale Colorado vstoupilo lépe i do druhé třetiny a trefou Colina Wilsona se opět ujalo vedení. Domácí rozhodli mezi 31. až 39. minutou, během kterých otočili na 4:2 góly Joea Thorntona, Kevina Labanca a Brenta Burnse. Výhru zpečetil při power play Timo Meier.

Útočník San Jose Tomáš Hertl, který v předchozích třech zápasech vstřelil čtyři góly a na jeden přihrál, vyšel tentokrát bodově naprázdno. V sestavě domácích opět nastoupil i Lukáš Radil.