Mrázek vychytal nulu, Nečas se blýskl hezkou individuální akcí

Dougie Hamilton (19) a brankář Petr Mrázek (34) v první třetině zápasu proti Arizoně v Raleigh. foto: ČTK

New York - Brankář Petr Mrázek zlikvidoval v pátečním utkání NHL 32 střel, dovedl Carolinu k výhře 3:0 nad Arizonou a připsal si třetí nulu sezony. Skóre uzavřel hezkou individuální akcí Martin Nečas. Mrázek byl vyhlášen první a Nečas druhou hvězdou zápasu. Filip Hronek přispěl dvěma přihrávkami k vítězství Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech nad Ottawou. Pavel Francouz nezabránil 26 zákroky porážce Colorada s Pittsburgem 3:4 v prodloužení.
  7:52

Mrázek se v počtu vychytaných nul v tomto ročníku dělí s dalšími čtyřmi gólmany o první místo v NHL. Ostravský rodák měl nejvíce práce zejména v prostřední třetině, ve které tým podržel čtrnácti zákroky a vytáhl při jednom přečíslení působivý semafor proti střele Taylora Halla.

Ve 39. minutě poté přidal druhý gól Lucas Wallmark a o 63 sekund později nadchl diváky Nečas. Dvacetiletý hráč převzal puk v útočném pásmu mezi modrou čárou a levým kruhem, obkroužil branku a pohodlně bekhendem přehodil beton přesunujícího se Anttiho Raanty. Nečas skóroval v sezoně podesáté a v tabulce střelců nováčků je třetí za Dominikem Kubalíkem a vedoucím Victorem Olofssonem.

Brankář Colorada Pavel Francouz (39) brání ve třetí třetině zápasu. 26 zákroky...
Brankář Colorada Pavel Francouz (39) 26 zákroky nezabránil porážce Colorada s...

Detroit vedl ve 26. minutě po přihrávkách Hronka už 2:0. Český obránce našel u prvního gólu u pravé tyčky Tylera Bertuzziho, který usměrnil puk do odkryté branky. Ve druhém případě přenechal kotouč Dylanu Larkinovi, který krásným průnikem z vlastního pásma zvýšil. Ottawa ale do pěti minut vyrovnala a o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V rozstřelu se prosadil pouze Larkin. V dresu poražených nastoupil poprvé od konce listopadu Filip Chlapík.

Colorado vedlo 1:0 a 2:1, ale Pittsburgh ve třetí třetině skóre otočil. Domácí si při hře bez brankáře vynutili 31 sekund před koncem základní hrací doby prodloužení, ve kterém překonal Francouze z mezikruží Jared McCann. Český gólman si po vánoční přestávce připsal prohru ve všech třech zápasech.