Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Mrázek v NHL vychytal Detroitu výhru. Neuvirth inkasoval pět branek

7:32
NEW YORK - Brankář Petr Mrázek dovedl ve středečním utkání NHL 30 zákroky hokejisty Detroitu k vítězství nad San Jose 2:1 po samostatných nájezdech. Ostravský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou večera. U jediné trefy hostů asistoval útočník Tomáš Hertl. Nejproduktivnější český hráč Jakub Voráček nezabránil desátou trefou v sezoně porážce Philadelphie 3:5 ve Washingtonu. Všech pět branek inkasoval Michal Neuvirth.

Brankář Petr Mrázek dovedl ve středečním utkání NHL. foto: ČTK

V Detroitu museli diváci čekat na první gól až do 47. minuty, kdy se trefil domácí obránce Trevor Daley. Vyrovnání zařídil v 56. minutě forvard Kevin Labanc. V penaltovém rozstřelu rozhodl v sedmé sérii nájezdů o bodu navíc pro Red Wings útočník Justin Abdelkader. Čtvrtou prohru Sharks v řadě mohl odvrátit Hertl, ale Mrázka nepřekonal.

Washington ve druhé třetině třemi brankami obrátil skóre z 0:2 na 3:2. V poslední části navýšili Capitals náskok na rozdíl tří gólů. Po páté inkasované brance přenechal Michal Neuvirth místo Alexi Lyonovi, jenž si v pětadvaceti letech odbyl v NHL debut. Konečnou podobu dal výsledku Voráček, který před brankou tečoval střelu beka Ivana Provorova od modré. Nejlepší nahrávač soutěže bodoval potřetí za sebou.

Čtvrtou prohru Sharks v řadě mohl odvrátit Hertl, ale Mrázka nepřekonal.
V Detroitu museli diváci čekat na první gól až do 47. minuty, kdy se trefil...