Mrázek špatnou rozehrávkou poslal Tampu Bay do druhého kola play off

7:30
NEW YORK - Hokejisté Tampy Bay udolali Detroit 1:0, sérii ovládli 4:1 na zápasy a jsou prvním postupujícím týmem do druhého kola play off NHL. Jediná branka utkání padla v předposlední minutě po zaváhání Petra Mrázka při rozehrávce za brankou. Na pokraji vyřazení je i New York Rangers, který doma podlehl Pittsburghu 0:5 a v sérii prohrává 1:3.

Petr Mrázek v dresu Detroit Red Wings. foto: Reuters

Jágr má 200 bodů v play off. Asistoval a Florida vyrovnala sérii na 2:2

Mrázek přitom několika skvělými zásahy dlouho živil naděje Detroitu na prodloužení série, zneškodnil 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Ale při inkriminované situaci netrefil pořádně puk, kterého se zmocnil Ryan Callahan a přihrál ho do předbrankového prostoru Alexi Killornovi. A ačkoli byl útočník Tampy Bay tísněn, dokázal kotouč poslat do odkryté klece. Na druhé straně Ben Bishop zastavil všech 34 pokusů hostů.

Jevgeniji Malkinovi netrvalo dlouho, aby se po zranění a více než měsíční absenci dostal do formy. Ruský útočník pomohl Pittsburghu v první třetině dvěma přihrávkami k vedení 3:0 a v dalším průběhu zápasu dvěma trefami pojistil výhru. První čisté konto v play off zaznamenal Matt Murray, který kryl 31 střel Rangers.

Favorizovaný Anaheim prohrál obě domácí utkání, ale na ledě Nashvillu pro změnu dvakrát vyhrál. Ve čtvrtém zápase série uspěl 4:1 a rozhodující náskok získal v závěru druhé třetiny, kdy dvěma slepenými góly odskočil soupeře ze stavu 1:1.

Play off - 1. kolo:

Východní konference - 4. zápas:

NY Rangers - Pittsburgh 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky: 24. a 44. Malkin, 2. Fehr, 8. Hörnqvist, 17. Sheary. Stav série 1:3.

Východní konference - 5. zápas:

Tampa Bay - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 59. Killorn. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa Bay), 2. Mrázek, 3. Killorn (Tampa Bay). Konečný stav série: 4:1.

Západní konference - 4. zápas:

Nashville - Anaheim 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 32. Fisher - 2. Getzlaf, 38. Thompson, 39. McGinn, 57. Cogliano. Stav série: 2:2.

Západní konference - 5. zápas:

St. Louis - Chicago 3:4 v druhém prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)

Branky: 33. Schwartz, 47. Fabbri, 55. Backes - 32. Hossa, 36. Anisimov, 40. Panarin, 84. P. Kane. Stav série: 3:2.