Mrázek pustil v NHL šest gólů a s Carolinou utrpěl debakl

7:09
New York - Hokejisté Caroliny s Petrem Mrázkem v brance utrpěli v úvodním kole play off NHL ve Washingtonu debakl 0:6 a prohrávají 2:3 na zápasy. Český gólman odchytal celý zápas a kryl 22 střel. St. Louis postoupilo do druhého kola, když porazilo doma Winnipeg 3:2 a uzavřelo sérii v poměru 4:2. Dallas vyhrál i s přispěním jedné asistence Romana Poláka v Nashvillu 5:3 a vede 3:2 na zápasy.

Sedmadvacetiletý Mrázek byl ve stejné pozici i loni a uzavřel s Hurricanes roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů. V minulém ročníku odchytal v základní části 40 utkání s průměrem 2,39 obdržené branky na zápas, úspěšností 91,4 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto. V 11 duelech play off měl průměr 2,73 gólu na utkání, úspěšnost 89,4 procenta a dvakrát vychytal nulu. Letos může pomýšlet na vyšší kontrakt. Loni mu skončila dvouletá smlouva s ročním příjmem čtyři miliony dolarů, kterou uzavřel ještě s Detroitem, odkud odešel loni v únoru do Philadelphie. Ta se s ním rozloučila. foto: ČTK

Mrázek v předchozích dvou domácích utkáních pustil jen jeden gól a ve Washingtonu až do 35. minuty držel těsný stav 1:0. Úvodní gól vstřelil v přesilové hře z dorážky Nicklas Bäckström, který poté z přečíslení dva na jednoho zvýšil na 2:0. Třetí gól přidal ještě v závěru druhé třetiny střelou z mezikruží Brett Connolly.

Český gólman odchytal celý zápas a kryl 22 střel. St. Louis postoupilo do...
Hokejisté Caroliny s Petrem Mrázkem v brance utrpěli v úvodním kole play off...

Zbývající branky padly v závěrečné části. Tom Wilson využil z dorážky početní výhodu, Nic Dowd proměnil trestné střílení a v další přesilové hře se trefil střelou bez přípravy Alexandr Ovečkin. Mrázek vydržel v brance až do konce zápasu, za žádný gól nemohl. Na druhé straně Braden Holtby kryl všech třicet střel.

Východní konference

Washington - Carolina 6:0 (stav série: 3:2)

Západní konference

Nashville - Dallas 3:5 (stav série: 2:3)

St. Louis - Winnipeg 3:2 (konečný stav série: 4:2)

Hrdinou St. Louis je Jaden Schwartz. Šestadvacetiletý útočník minule rozhodl o výhře 3:2 v čase 59:45, tentokrát vstřelil hattrick - poprvé skóroval už po 23 sekundách hry, ve 33. minutě přidal v přesilové hře druhý zásah a na začátku poslední třetiny zkompletoval třígólový večer. Winnipeg ještě zápas zdramatizoval dvěma trefami, ale kontaktní gól dal až 38 sekund před koncem.

Výhru Dallasu řídili dvougóloví střelci Alexander Radulov a Jason Dickinson, jemuž u trefy na 1:1 asistoval Polák. Stars odskočili na začátku prostřední třetiny dvěma zásahy Radulova do trháku 3:1. Nashville sice snížil trefou Ryana Johansena, ale hosté kontrovali zásahy Tylera Seguina a Dickinsona. Domácí Kyle Turris ještě vykřesal ve 43. minutě naději na obrat, ale skóre se už poté neměnilo.