Mrázek pod širým nebem vychytal výhru a připsal si asistenci

7:00
NEW YORK - Gólovou asistenci a 24 zákroků si připsal brankář Petr Mrázek v sobotním utkání NHL pod širým nebem, v němž jeho Detroit na baseballovém stadionu v Denveru zvítězil nad Coloradem 5:3. Po jedné přihrávce zaznamenali také Tomáš Plekanec, jehož Montreal porazil Toronto 4:1, a Jaromír Jágr při prohře Floridy 3:4 po nájezdech v Columbusu.

Gólovou asistenci a 24 zákroků si připsal brankář Petr Mrázek v sobotním utkání NHL pod širým nebem, v němž jeho Detroit na baseballovém stadionu v Denveru zvítězil nad Coloradem 5:3. foto: Reuters

O výhře Red Wings před padesáti tisíci diváky rozhodl pouhých 60 sekund před koncem třetí třetiny pětatřicetiletý útočník Brad Richards, který se štěstím dorazil do branky střelu dalšího veterána Niklase Kronwalla od modré čáry. Při následné power play vyhrál Pavel Dacjuk vhazování v obranném pásmu směrem k Mrázkovi, ten jej pohotově rozehrál odrazem o mantinel a Darren Helm pečetil vítězství trefou do prázdné branky.

Florida, která během zápasu oznámila angažování tří posil včetně Jiřího Hudlera a Jakuba Kindla, vedla v Columbusu v polovině utkání už 2:0. Nejprve Jágr ve 13. minutě přihrál před brankou na Aleksandra Barkova, od jehož brusle se kotouč odrazil do sítě, ve 31. minutě se pak po delším obléhání útočného pásma prosadil přesnou střelou Vincent Trocheck. Z televizních záběrů se zdálo, že Jágrovi měla patřit druhá asistence, v zápise o utkání ale nepochopitelně zůstal místo něho uveden Garrett Wilson, který clonil před brankou.

Blue Jackets pak skóre třemi trefami otočili, aspoň bod pro Floridu vystřelil v 55. minutě dorážkou v přesilové hře Logan Shaw. V penaltovém rozstřelu zajistil Columbusu bod navíc Brandon Dubinsky, který se v nájezdech prosadil jako jediný.

Výsledky NHL

Philadelphia - Arizona 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Laughton, 18. Giroux, 19. Gagner, 58. Bellemare - 14. Richardson, 47. Ekman-Larsson. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,6 procenta. Střely na branku: 33:31. Diváci: 19.773. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Streit, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Winnipeg 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 21. a 31. Hagelin, 21. Letang, 46. S. Wilson - 32. Wheeler. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.650. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Pouliot, 3. Cole (všichni Pittsburgh).

Columbus - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 32. Hartnell, 44. Jones, 48. Saad, rozh. nájezd Dubinsky - 12. Barkov (Jágr), 31. Trocheck, 55. Shaw. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Wennberg, 3. Jones (všichni Columbus).

Nashville - St. Louis 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 21., 26. a 35. Forsberg, 6. C. Smith, 45. C. Wilson. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.379. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Rinne, 3. Smith (všichni Nashville).

Montreal - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 47. a 49. Pacioretty (na druhou Plekanec), 8. Galchenyuk, 31. Smith-Pelly - 6. Hunwick. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Pacioretty, 3. Eller (všichni Montreal).

Colorado - Detroit 3:5 (2:1, 0:0, 1:4)
Branky: 8. MacKinnon, 15. Barrie, 54. Tanguay - 6. Tatar, 42. Nyquist, 54. Abdelkader, 60. Richards, 60. Helm (Mrázek). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 50.095 (hráno na baseballovém stadionu).

Dallas - NY Rangers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 30. Sceviour (Faksa), 56. Nichuškin (Faksa) - 25. Kreider, 49. McDonagh, 58. Klein. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Sceviour (Dallas), 3. McDonagh (Rangers).

Los Angeles - Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. a 54. Pearson. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Enroth, 3. Lecavalier (všichni Los Angeles).

Calgary - Ottawa 4:6 (2:1, 2:1, 0:4)
Branky: 31. a 40. Gaudreau, 7. Colborne, 8. Monahan - 47., 48. a 49. Zibanejad, 19. Z. Smith, 35. Paul, 60. Pageau. Střely na branku: 38:26. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Gaudreau, 3. Brodie (oba Calgary).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...