Mrázek inkasoval na ledě Washingtonu třikrát v první třetině, prohrál i Boston

7:39
New York - Brankář Petr Mrázek pustil v úvodním utkání prvního kola play off NHL tři góly v první třetině a s Carolinou prohrál na ledě Washingtonu 2:4. Toronto touží vrátit Bostonu loňské vyřazení a v prvním duelu série zvítězilo na ledě soupeře 4:1.

Mikael Backlund oslavuje gól. foto: USA TODAY Sports

Neskutečný kolaps. Vítěz základní části Tampa vedl 3:0, úvodní zápas Stanley Cupu však prohrál

Mrázka nejdříve překonal ranou zpoza obránce Nicklas Bäckström a stejný hráč zvýšil v přesilové hře, když zakončil skvělou souhru střelou do odkryté branky.

V další početní převaze přidal z dorážky třetí gól Alexandr Ovečkin. Český gólman se z nepříjemné úvodu oklepal a podržel Carolinu zejména na začátku poslední třetiny.

Ostravský rodák zlikvidoval sólové úniky Nica Dowda a Carla Hagelina. Zblízka si na něho nepřišel ani Lars Eller.

Johnny Gaudreau se natahuje pro puk.
Brankář Colorado Avalanche Philipp Grubauer zachraňuje nebezpečnou situaci.

Carolina se dostala na dostřel dvěma zásahy Andreje Svečnikova. Obhájce Stanleyova poháru ale nepřipustil další komplikace jako Tampa Bay, která o den dříve promarnila vedení 3:0 z první třetiny a prohrála s Columbusem 3:4.

Výhru Washingtonu zpečetil v poslední minutě gólem do prázdné branky Eller. Mrázek v utkání kryl 14 střel.

David Pastrňák nasbíral loni v sérii s Torontem v úvodních dvou zápasech devět bodů, ale tentokrát se stejně jako David Krejčí neprosadil.

Boston se i tak ujal vedení trefou Patrice Bergerona, ale na přelomu první a druhé třetiny otočil skóre dorážkou a proměněným trestným střílením Mitch Marner.

Třetí gól přidal na konci prostřední části ze sólového úniku William Nylander a skóre uzavřel v závěru při hře bez brankáře John Tavares.