2. března 2016 17:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Komplikace na úvod MS. Moravec si nevěří a vynechá štafetu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V cíli. Vyčerpaný Ondřej Moravec ve finiši štafety. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V cíli. Vyčerpaný Ondřej Moravec ve finiši štafety. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

OSLO Ondřej Moravec nepojede smíšenou štafetu, kterou ve čtvrtek v Oslu začne biatlonové mistrovství světa. V týmu obhájců zlaté medaile z loňského šampionátu v Kontiolahti ho nahradí Michal Krčmář. V týmu jsou podle očekávání také Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr. Trenér Ondřej Rybář po tréninku určil, že do cíle doveze štafetu právě nováček Krčmář.

„Je to naprosto správné rozhodnutí. Tým musí jet v nejsilnějším složení a já na tom ještě nejsem tak, abych podal stoprocentní výkon,“ řekl v Oslu Moravec. Ten byl u všech úspěchů smíšené štafety včetně loňského zlata, bronzu z MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety i stříbra na OH v Soči 2014.

O tom, že Moravec v Oslu tento závod nepojede, se spekulovalo už od soustředění v Pokljuce, kde se biatlonista zotavoval z nemoci, která ho postihla na závodech Světového poháru v zámoří. Navíc tam dostal střevní chřipku a kvůli patáliím dva týdny netrénoval. „Nyní už jsem v pořádku a v pátek mě čeká testovací trénink výkonnosti,“ řekl Moravec. Na jeho základě se rozhodne o startu v sobotním sprintu.

Ondřej Moravec (vpravo) a Michal Krčmář v cíli závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu.
Ondřej Moravec během štafety v Ruhpoldingu.

Závod štafet bude tradičně rozjíždět Vítková, na druhém úseku bude Soukalová. Šlesingr má třetí pozici, finišmanem bude Krčmář. „Patří k našim nejlepším sprinterům, tak sázím na jeho mládí a dravost,“ řekl České televizi kouč Rybář.

Nominaci si Krčmář vysloužil stabilními výkony v aktuálním ročníku Světového poháru. V úvahu připadal ještě Jaroslav Soukup, čerstvý vicemistr Evropy.

ČTK
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.