Montpellier je poprvé v historii mistrem Francie

23:58
PAŘÍŽ - Fotbalisté Montpellieru se stali poprvé v třiadevadesátileté historii klubu francouzskými mistry. Vedení v tabulce před Paris St. Germain uhájili v posledním kole díky vítězství 2:1 v Auxerre, kde se domácí fanoušci postarali házením předmětů na hřiště o opakované přerušení zápasu.

Fotbalista Montpellier Remy Cabella slaví historicky první titul ve francouzské lize foto: Reuters

Montpellier vyhrál ligu o tři body před bohatým PSG, které mělo ještě teoretickou šanci na titul. Svůj úkol splnilo, zvítězilo 2:1 v Lorientu, ale muselo doufat v porážku Montpellieru. S lídrem to skutečně ze začátku nevypadlo moc dobře, neboť od 20. minuty prohrával po gólu Kapa.

O dvanáct později však vyrovnal Utaka a za tohoto stavu byl Montpellier virtuálním mistrem. Pak ale začali řádit příznivci domácího Auxerre, kteří před začátkem druhého poločasu zaházeli hřiště tenisovými míčky, toaletním papírem a rajčaty a zahnali hráče do tunelu.

Start druhé půle se kvůli výtržníkům opozdil o pět minut a další pětiminutové přerušení následovalo brzy poté, co týmy začaly hrát. K největšímu řádění došlo zhruba deset minut před koncem řádné hrací doby. Poté co fanoušci místního sestupujícího klubu začali na trávník házet i světlice, zasáhla proti nim policie a nechala část tribuny vyklidit.

Ve zbývajících deseti minutách pak ještě Utaka pojistil druhým gólem vítězství a zisk titulu, díky němuž si Montpellier spolu s PSG zahraje Ligu mistrů. Loňský mistr Lille jde do předkola, v Evropské lize budou startovat čtvrtý Lyon a páté Bordeaux s českým reprezentantem Jaroslavem Plašilem. Spolu s Auxerre sestoupily Dijon a Caen.

Výsledky 38. kola francouzské ligy

Evian - Brest 0:1 (50. Džemaa)

Lille - Nancy 4:1 (10., 27. a 34. z pen. Hazard, 23. De Melo - 12. Lemaitre)

Lorient - Paris St. Germain 1:2 (28. Monnet-Paquet - 61. Pastore, 75. Motta)

Lyon - Nice 3:4 (26. a 69. Briand, 21. López - 31. Monzón, 36. Coulibaly, 53. Digard, 73. Goncalves)

Rennes - Dijon 5:0 (47. z pen. a 58. Kembo-Ekoko, 9. Montano, 51. Pitroipa, 82. Hadži)

Sochaux - Marseille 1:0 (56. Boudebouz)

St. Etienne - Bordeaux 2:3 (19. Guilavogui, 49. Aubameyang - 23. a 29. Diabaté, 68. Gouffran)

Toulouse - Ajaccio 0:2 (20. a 31. Cavalli), Valenciennes - Caen 3:1 (37. Aboubakar, 68. Danic z pen., 86. Cohade - 77. Nivet)

Auxerre - Montpellier 1:2 (20. Kapo - 32. a 86. Utaka).

20. Auxerre 38 7 13 18 46:57 34

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...