Molinari jako první Ital ovládl golfový major, Woods po slibném úvodu končí šestý

20:21
Angus - Golfista Francesco Molinari vyhrál British Open a postaral se o první italský triumf na turnaji kategorie major. Dal osm ran pod par a zvítězil s náskokem dvou úderů před čtveřicí soupeřů. V posledním kole se na chvíli ocitl ve vedení i věhlasný Američan Tiger Woods, nakonec ale obsadil šesté místo.

Francesco Molinari vyhrál jako první Ital golfový Major foto: ČTK

Pětatřicetiletý Molinari byl loni druhý na PGA Championship, avšak na hřišti ve skotském Carnoustie se rozjížděl jen velmi zvolna. Po polovině soutěže měl na kontě par, ale v sobotu zahrál -6 a vyhoupl se na páté místo.

Na vedoucí trojici sice ztrácel tři údery, ale Američané Jordan Spieth, Xander Schauffele ani Kevin Kisner závěrečné kolo nezvládli. Schauffele i Kisner zahráli tři rány nad par, obhájce titulu Spieth měl dokonce +5, zatímco Molinariho vynesly dva údery pod par do čela.

Tiger Woods v posledním kole britského majoru dokonce i vedl, nakonec ale skončil na šestém místě

Vedle slavného Klaretového džbánu si za prvenství odnesl 1,89 milionu dolarů, v přepočtu 41,7 milionu korun. „Francesco hrál dneska úžasně,“ uznal i Woods. O druhé místo se s Kisnerem a Schauffelem podělili Angličan Justin Rose a Rory McIlroy ze Severního Irska.