Mladíci deklasovali Rakousko a mohou doufat v zázrak s Rusy

22:25
Hokejisté Česka na juniorském MS rozstříleli outsidera skupiny z Rakouska 7:1 a stále mají teoretickou šanci na postup. V pátečním duelu ale musí porazit silné Rusko.

Čeští mladíci v souboji s Rakouskem na hokejovém MS juniorů. foto: ČTK

Česko - Rakousko 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Knotek (Káňa), 24. Novotný (Roth, Nestrašil), 32. Roth (Nestrašil, Kubalík), 40. Nestrašil (Kousal, Roth), 50. Kubalík (Kovář, Gudas), 52. Kousal (Kubalík, Novotný), 57. Ostřížek (Roth, Knotek) - 16. Heinrich (Kristler, Komarek). Rozhodčí: Kaval (USA), Piechaczek (Něm.) - Traub (Kan.), Tvrdoň (SR). Vyloučení: 3:8. Využití: 5:0. Diváci: 5334.

Čtyři body za gól a tři asistence si dnes připsal obránce Vladimír Roth.

K postupu do play off by musela Čechům nahrát zaváhání Ruska se Švédskem nebo Finska s Rakouskem a ještě nakonec by ještě Šindelův tým musel v půlnočním duelu na Silvestra porazit ruskou sbornou. V případě, že Češi skončí ve skupině o záchranu, mají před zápasy s dalšími dvěma soky zajištěn už zisk tří bodů s Rakušany.

Favorizovaní Češi, kteří už mají po dopsání útočníka Michala Poletína zaplněnou soupisku, začali aktivně a hned v první minutě vystřelil nebezpečně Vincour, ale Hirn zasáhl vyrážečkou. Ojediněle zahrozili i Rakušané, ale převahu vyjádřili brankově Češi v početní převaze.

Po Káňově vyhraném vhazování se trefil Knotek a Ulmer se vrátil z trestné lavice už po pěti vteřinách. Rakušané ale za 77 sekund odpověděli, když dostal prostor k dorážce Heinrich.

Na začátku druhé třetiny se čeští mladíci rychle uklidnili, protože ve 24.minutě potrestali Zorecův faul. Novotný nejdříve svou první šanci nezužitkoval, ale pak jej našel na levé straně Roth a útočník Swift Current vymetl přesně levý horní roh Hirnovy branky.

Další šance pak neproměnili Knotek a Káňa, který unikl v oslabení, ale minul branku. Další přesilovku ale už v 32. minutě využil obránce Roth a sedm vteřin před koncem druhé třetiny skóroval ještě při Kristlerově trestu Nestrašil.

V závěrečné třetině mohli ještě Češi brzy zvýraznit rozdíl, ale Knotek neuspěl s dorážkou Gudasovy střely a v sólovém úniku minul branku Kubalík, který ale v 50. minutě už z dorážky skóroval. Za dvě minuty upravil na 6:1 Kousal a už potřetí v zápase se předčasně vrátil z trestné lavice Zorec.

Výsledek dovršil v 57. minutě po Rothově přihrávce zpoza branky Ostřížek.