Mladí slávisté do další fáze Ligy mistrů nepostoupí, v Dortmundu utrpěli debakl

Mladí fotbalisté Slavie do play off Youth League nepostoupili. foto: slavia.cz

Dortmund - Fotbalisté v závěrečném 6. kole základní skupiny Youth League utrpěli v Dortmundu debakl 1:5 a postupu do jarního play off se tak nedočkali. Ve skupině skončili s devíti body třetí.
  18:00

Slávističtí mladíci rozcupovali Inter 4:1 a cílí na postup, zářil Brazilec Joao Felipe

Pražanům stačila k postupovému druhému místu remíza, ale bodový zisk se jim hodně vzdálil už v prvním poločase.

Mladíci Dortmundu, kteří úvodní vzájemný zápas v říjnu prohráli 0:1, tentokrát dali soupeři lekci z produktivity a většinu šancí proměnili.

V 26. minutě otevřel dalekonosnou střelou skóre Moukoko a teprve patnáctiletý útočník za chvíli sám před gólmanem zvýšil.

Další okénko ve slávistické obraně potrestal v 39. minutě Reyna, který se po přestávce trefil rovněž podruhé.

V 64. minutě dokonal hattrick Moukoko a o deset minut později k velké radosti slávistických příznivců, kteří dorazili mladíky podpořit před večerním zápasem A-týmu v Lize mistrů, už jen snížil do odkryté branky Toula.

Pražané zakončili skupinu s bilancí tří výher a tří porážek a nevyrovnali české maximum v soutěži v podání Příbrami, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startovala Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké šampiony.