Mladá Boleslav zaváhala s Budějovicemi, prozatím ale míří do čela

19:41
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v předehrávce druhého ligového kola s Českými Budějovicemi 1:1. Domácí poslal v devatenácté minutě do vedení Ivo Táborský, za Jihočechy srovnal krátce po pauze Petr Benát. V závěru zachránil hostům bod několika výbornými zákroky brankář Pavel Kučera.

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice / Marek Kulič (vlevo) z Mladé Boleslavi a Fernando Hudson z celku Dynama foto: ČTK

V souboji dvou týmů, které v úvodním kole neinkasovaly, si Mladá Boleslav od začátku vytvořila poměrně znatelnou územní převahu. K finálnímu zakončení se ale příliš nedostávala, spíš obléhala hostující šestnáctku. Jihočeši hrozili především z brejků. Po jednom z nich se v šestnácté minutě probíjel do zakončení exboleslavský Tomáš Sedláček a marně se dožadoval penalty za údajnou Janíčkovu ruku.

Na druhé straně se zastřeloval Táborský a Kučerou vyražený míč museli hosté odvrátit na roh. Za dvě minuty už Středočeši vedli. Hudsonovu hrubku před vápnem vystihl aktivní Táborský a svůj stý zápas v první lize vyšperkoval krásným gólem z voleje přímo k pravé tyči.

Pozápasové ohlasy

"Pro nás jsou to samozřejmě ztracené dva body. Myslím, že ten průběh utkání jasně hovořil v náš prospěch, soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si ve druhé půli jasné šance. V první půli jsme mohli zvýšit na 2:0, nic z toho jsme bohužel nedali," litoval trenér Boleslavi Karel Stanner.

"Jsem samozřejmě rád, že jsme tady získali bod. Bylo to ovšem s notnou dávkou štěstí," připustil českobudějovický kouč Jaroslav Šilhavý.

Pětadvacetiletý útočník, který dříve oblékal i českobudějovický dres, si při svém jubileu připsal patnáctou branku v nejvyšší soutěži.

Domácí se vstřeleným gólem uklidnili a poměrně s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Deset minut před poločasem svůj náskok málem zvýšili. Sylvestre uvolnil Australana Buluta, ale brankář Kučera vytáhl výborný zákrok a nepříjemnou střelu vykopl. Tři minuty po pauze se Dynamo znovu dožadovalo penalty. Dezorientovaný Táborský zasáhl hlavičkou při obranném zákroku Brunclíka, kterému se míč svezl po ruce, ale sudí Karel Hrubeš ani tentokrát na značku pokutového kopu neukázal.

Jihočechy to dlouho nemrzelo. V 52. minutě poslal do úniku exboleslavský Pecka spoluhráče Benáta, který s pomocí tyče srovnal. O dvě minuty později mohli hosté skóre otočit. Hudson se Sedláčkem se dostali až před gólmana Millera, ale byli už příliš blízko a nestačili balon posunout do sítě. Boleslav ožila příchodem střídajícího Chramosty. Talentovaný útočník střílel dvacet minut před koncem ze strany přesně, Kučera však dokázal vytěsnit míč na roh. O chvíli později už byl hostující gólman překonaný, ale asistent odmával ofsajd.

V závěru se Středočeši vrhnuli do útoku a Dynamo musel několikrát zachránit výborně chytající Kučera. Blýskl se hlavně proti Sedláčkově pokusu z 82. minuty a Sylvestreho ráně čtyři minuty před koncem, kterou ještě přizvedl bránící Žižka. Domácí tým tak nevyhrál ve vzájemném utkání obou soupeřů popáté za sebou.