Mladá Boleslav vyhrála nájezdy a srovnala stav baráže

21:11aktualizováno  21:51
CHOMUTOV - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve čtvrtém utkání baráže o extraligu Chomutov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech a vyrovnali sérii na 2:2. Duel rozhodl Milan Mikulík, který se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. Baráž pokračuje v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Baráž o hokejovou extraligu - 4. zápas: Piráti Chomutov - Mladá Boleslav. Chomutovský hráč Nikola Gajovský proměňuje trestné střílení na 2:0. Vpravo brankář Chomutova Jaroslav Hübl foto: ČTK

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V podstatě jsme udělali doma chybu, že jsme jednou prohráli, a teď jsme si to vzali zpět. Dá se říct, že je to 0:0 a hrajeme na dva vítězné. Opět se potvrdilo, že kdo vedl 2:0, tak prohrál. Ale jsme rádi, že se to zopakovalo," radoval se mladoboleslavský trenér Petr Novák.

Úvod zápasu patřil stejně jako o čtyřiadvacet hodin dříve domácím a mladoboleslavský gólman Hübl se rozhodně nenudil. Čisté konto udržel do 9. minuty, kdy jej v druhé přesilové hře duelu překonal po Procházkově přesné přihrávce obránce Havíř.

Piráti Chomutov - Mladá Boleslav 2:3sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Havíř (Milan Procházka, Grof), 13. Gajovský z trest. střílení - 23. Mikulík (Chaloupka), 25. Balaštík (Mozík, D. Výborný), rozhodující nájezd Mikulík. Rozhodčí: Homola, R. Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 10:9, navíc Hromas (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Středočeši poprvé vážněji zahrozili při Gajovského vyloučení, závar před chomutovskou brankou ale gólem neskončil a zbytek první třetiny se hrál zcela v režii Pirátů. Své vedení ale zvýšili pouze na 2:0, když Gajovský proměnil trestné střílení nařízené za Chaloupkův faul.

V druhé části ale hosté svou hru zlepšili a brzy se jim podařilo i snížit, když brankáře Řehoře překonal střelou na vyrážečku Mikulík. Následně Mladá Boleslav dostala výhodu přesilové hry čtyři na tři a využila ji k vyrovnání, o které se postaral Balaštík. Domácí marně protestovali, že rozhodčí měli předtím přerušit hru po souboji Hromase s Tomasem.

Domácího trenéra naštvala jen druhá třetina a ztráta vedení

Domácí ztráta vedení nedeprimovala, měli opticky více ze hry, do šancí je ale pozorně bránící soupeř nepouštěl. "Nespokojený jsem jen s druhou třetinou, která nám vzala dvoubrankové vedení," litoval domácí trenér Jiří Doležal.

Baráž o hokejovou extraligu - 4. zápas: Piráti Chomutov - Mladá Boleslav. Radost mladoboleslavských hráčů z vítězství

Šance dostat se do vedení měly oba týmy v přesilovkách, oba brankáři byli ale pozorní. Hübl se například vyznamenal při Pavlasově střele, na druhé straně v dobré pozici přestřelil Nouza. Taktická bitva pokračovala, a když v posledních sekundách skončil Jírův pokus na tyčce, muselo se prodlužovat.

V nastavené desetiminutovce rozhodčí nejprve "pustili" několik zákroků na hraně, ale v 68. minutě vyloučili domácího Krafta a následně i Balaštíka. Oba týmy si tak vyzkoušely krátkou přesilovku čtyři na tři i hru tři na tři. O vítězi ale nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Mikulík.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Jsem spokojený, i když jsme nevyhráli. V nájezdech bez vstřeleného gólu vyhrát nemůžeme. Myslím si ale, že jsme měli řadu šancí rozhodnout, i v prodloužení. Neřekl bych, že jsme byli výrazně lepší, spíše jsme chtěli více vyhrát a měli jsme výhodu, že jsme vedli 2:1 na zápasy. Válka pokračuje," konstatoval Doležal.