Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Double nebude: Plzeň s Boleslaví doma remizovala, finále si nezahraje

19:45
PLZEŇ - Fotbalisté Mladé Boleslavi se stali prvními finalisty domácího poháru. Svěřenci Karla Jarolíma v odvetném semifinále MOL Cupu remizovali v Plzni 0:0 a po úvodním vítězství 1:0 postoupili dál. Středočeši jsou ve finále poprvé od roku 2012 a celkově potřetí v historii, o trofej si zahrají proti lepšímu z dvojice Sparta Praha - Jablonec.

Odvetné utkání čtvrtfinále MOL Cupu mezi Plzní a Mladou Boleslaví. foto: ČTK

Plzeň v základní sestavě nastoupila bez Kozáčika, Limberského či Koláře, šanci tak dostal i jednadvacetiletý útočník Černý. Hostům kvůli menším zraněním chyběli autor branky z prvního utkání Čermák a Baroš.

Odvetné utkání semifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Franěk - Urban, Kotalík. Bez ŽK. Diváci: 4612. První zápas: 0:1, postoupila Mladá Boleslav.

Plzeň: Bolek - Řezník, Baránek, Hubník, Matějů - Rajtoral, Vaněk, Hrošovský (53. Limberský), Kopic - Černý (53. Kovařík), Holenda (68. Fořt). Trenér: Krejčí.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada - Přikryl, Takács (66. Magera), Kalabiška (74. Pauschek) - Chramosta (80. Klobása). Trenér: Jarolím.

Úvodní půlhodina nabídla pouze boj ve středu hřiště. Nejzajímavějším momentem tak bylo úsměvné „zápasnické“ objetí plzeňského Holendy se stoperem Čmovšem. Až v 35. minutě hostující Rada z přímého kopu o kousek minul branku. Viktoria si v prvním poločase žádnou vyloženou šanci nevypracovala.

Domácí trenér Krejčí v 53. minutě poslal na hřiště Limberského a Kovaříka. Krátce po jejich příchodu těsně minul boleslavskou branku střelou z dálky Vaněk. Jeho spoluhráč Kopic pak z individuální akce nevyzrál na gólmana Diviše.

Obě mužstva hrála mnohem ofenzivněji než v první půli. Po Chramostově průniku zakončil nad břevno plzeňské branky Ščuk. Hostující brankář zase vyrazil rány Kopice a Vaňka.

Viktoria si okolo 70. minuty vytvořila velký tlak. Diviš výrazně podržel Středočechy po dvou rohových kopech, kdy reflexivně vychytal Kopice i střídajícího Fořta. Hosté mohli v závěru definitivně rozhodnout, ale náhradník Klobása po Jánošově přihrávce zblízka netrefil prázdnou branku.