Rozhodnuto: Boleslavští poprvé v semifinále extraligy, vyzvou libereckou mašinu

20:00aktualizováno  20:25
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Mladé Boleslavi se po vítězství nad Hradcem Králové 4:0 v šestém čtvrtfinálovém utkání poprvé v historii probojovali do semifinále play off extraligy. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy a zajistili si účast v příštím ročníku Ligy mistrů. V boji o finále vyzvou Středočeši vítěze základní části Liberec. Ve druhé sérii se pražská Sparta utká s Plzní. Tato dvojice odstartuje semifinálové boje v úterý 29. března.

Mladoboleslavští slaví postup do semifinále extraligy. foto: ČTK

Domácí dávali od úvodního buly najevo obrovskou touhu udělat poslední krok mezi nejlepší kvarteto. Ve čtvrté minutě potrápil při přesilovce hostujícího gólmana Kacetla tečující Urban.

Po chvilce navíc fauloval Vašíček, Hradec musel na 53 sekund do tří, ale Hyka je nekompromisní ranou do odkryté branky potrestal již po pouhých sedmi sekundách. V následující klasické přesilovce Kacetl jen s velkou námahou vytěsnil ramenem dobrou ránu Pacovského.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas: BK Mladá Boleslav -...

V deváté minutě si početní výhodu zahráli i hosté. Domácí při ní navíc po tvrdém souboji ztratili zraněného člena první útočné formace Lence a následně se museli i oni bránit 24 sekund ve třech proti pěti.

Dařilo se jim to s přehledem, až když se první mladoboleslavský hříšník vrátil do hry, pálil nebezpečně Bednář a Rittich se zapotil. Jenže krátce na to domácí v oslabení vybojovali buly v útočném pásmu, kotouč získal Musil a podruhé prostřelil Kacetla.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Hyka (Urban, Trončinský), 11. Musil, 19. Bárta (Stříteský, Musil), 36. Hyka (Kučný). Rozhodčí: Hodek, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 9:9, navíc Vantuch (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar, Ovčačík - Klimenta, Klepiš, Lenc - Pacovský, Urban, M. Látal - Hyka, Musil, Bárta - L. Pabiška, Jarůšek, od 41. navíc Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vašíček, Pavlas, Dietz, Pilař, Plášil, Čáp - J. Kudrna, Vantuch, Šimánek - Bednář, Ihnacak, Červený - Honejsek, Kukumberg, Dej - Berger, Miškář, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.

Úspěšný střelec se poté zaskvěl ve 14. minutě, kdy si to naopak v přesilovce namířil nejkratší cestou k brance, kterou po pěkném sólu ranou po ledě těsně minul. V 19. minutě Východočeši nechali při signalizované výhodě pro domácí otočit Bártu a ten zvýšil už na 3:0.

Na začátku druhé třetiny se do dobré šance protáhl Klimenta, jenže Kacetl byl tentokrát úspěšnější. Jen pár sekund poté fauloval vysokou holí Kudrna a v přesilovce zachránila hosty po Hykově pokusu tyč. Právě šikovný útočník ve 36. minutě nachytal Kacetla a přidal svou druhou trefu.

S přibývajícími minutami ve třetí části už bylo zřejmé, že hosté nemají síly na pokus o zvrat a čekají pouze na vysvobozující závěrečnou sirénu, která ukončí jejich sezonu.

Domácí si naopak užívali povedený duel před vyprodaným hledištěm, jemuž se snažili odměnit další trefou. Přesilovky však nevyužili, a když po přečíslení dvou na jednoho neproměnil obrovskou šanci Klepiš, skóre se již nepohnulo. Na historickém postupu Mladé Boleslavi nemohl nic změnit ani nervózní závěr a krátká power play hostů.

DALŠÍ PROGRAM PLAY-OFF EXTRALIGY

V semifinále play off hokejové extraligy se utká vítěz základní části Liberec s Mladou Boleslaví a pražská Sparta s Plzní. Semifinále začne v úterý na ledě Sparty, v Liberci je první duel na programu ve čtvrtek.

Sparta se potká s Plzní v play off po 18 letech. V roce 1998 uspěli Pražané ve čtvrtfinále 3:2 na zápasy. Ve stejné fázi se oba celky potkaly také ve federální lize v roce 1992 a Plzeň zvítězila 3:2 na utkání.

V roce 1986 spolu hrály o konečné 7. místo a Plzeň zvítězila 2:0 na zápasy. Liberec se s Mladou Boleslavi, která se loni do vyřazovací časti dostala poprvé, utká v play off premiérově.

O obou finalistech bude jasno nejdříve v úterý 5. dubna a nejpozději v pondělí 11. dubna. Boj o titul odstartuje ve čtvrtek 14. dubna, rozhodnuto bude nejdříve v úterý 19. dubna a nejpozději týden nato.

Semifinále:

Úterý 29. března - 1. zápas: 17:50 HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň (vzájemné zápasy v této sezoně: 5:4 v prodl., 4:2, 1:2, 4:3 v prodl.; ČT Sport).

Středa 30. března - 2. zápas: 18:20 HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň (ČT Sport).

Čtvrtek 31. března - 1. zápas: 18:20 Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav (1:3, 6:4, 5:3, 5:4 v prodl.; ČT Sport).

Pátek 1. dubna - 2. zápas: 17:20 Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav (ČT Sport).

Sobota 2. dubna - 3. zápas: 16:00 HC Škoda Plzeň- HC Sparta Praha (ČT Sport).

Neděle 3. dubna - 4. zápas: 16:45 HC Škoda Plzeň- HC Sparta Praha (ČT Sport).

Pondělí 4. dubna - 3. zápas: 18:20 BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec (ČT Sport).

Úterý 5. dubna - 4. zápas: 17:20 BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec (ČT Sport).

Středa 6. dubna - případný 5. zápas: 18:20 HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň (ČT Sport).

Čtvrtek 7. dubna - případný 5. zápas: 17:20 Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav (ČT Sport).

Pátek 8. dubna - případný 6. zápas: 17:20 HC Škoda Plzeň- HC Sparta Praha (ČT Sport).

Sobota 9. dubna - případný 6. zápas: 15:20 BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec (ČT Sport).

Neděle 10. dubna - případný 7. zápas: 17:20 HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň (ČT Sport).

Pondělí 11. dubna - případný 7. zápas: 18:20 Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav (ČT Sport).

Finále:

Čtvrtek 14. dubna - 1. zápas: 17:20 1 - 2.

Pátek 15. dubna - 2. zápas: 17:20 1 - 2.

Pondělí 18. dubna - 3. zápas: 18:20 2 - 1.

Úterý 19. dubna - 4. zápas: 18:20 2 - 1.

Pátek 22. dubna - případný 5. zápas: 17:20 1 - 2.

Neděle 24. dubna - případný 6. zápas: 17:20 2 - 1.

Úterý 26. dubna - případný 7. zápas: 17:20 1 - 2.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...