Mladá Boleslav porazila Ostravu 2:0 a je znovu šestá

20:11aktualizováno  20:59
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v domácí dohrávce 23. kola první ligy Ostravu 2:0 a vrátili se na šesté místo tabulky. Baník prohrál potřetí za sebou bez vstřeleného gólu a zůstává třináctý s bodovým náskokem na sestupové příčky, k dobru má však odložený zápas s Jihlavou.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava. Autor prvního gólu Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (uprostřed) a jeho spoluhráči Martin Nešpor (vlevo) a Jan Kysela foto: ČTK

Utkání rozhodli v prvním poločase Lukáš Magera a Jasmin Ščuk. "Hráli jsme dobrý fotbal. Jediné, co bych mohl hráčům vytýkat, je nízká produktivita. Mohli jsme nastřílet pět nebo šest gólů a vylepšit si skóre," řekl boleslavský kouč Ladislav Minář.  Těšilo ho, že Středočeši uspěli i po náročném programu, kdy kvůli dvěma pohárovým čtvrtfinále se Slováckem hráli dvakrát v týdnu. "Protože máme pořád nějaké zdravotní problémy, odehráli jsme to prakticky ve dvanácti lidech. Z toho pohledu jsem rád, že jsme zápas s Baníkem zvládli, strašně jsme si přáli zvítězit," uvedl Minář.

Ani na lavičce Ostravy nebyl útočník Baroš, který se nestihl dát do pořádku po zranění lýtka z minulého zápasu v Liberci. "Bohužel jsme vypadli ze zápasového rytmu, kvůli špatným povětrnostním podmínkám jsme dokonce museli trénovat v hale, což není v téhle fázi sezony příliš obvyklé," posteskl si trenér Baníku AMrtin Pulpit. "Navíc jsme měli výkony založené na stabilizaci sestavy, z níž nám bohužel kvůli kartám a zraněním nyní vypadávají hráči," doplnil kouč Baníku.

Domácí byli od začátku nebezpečnější. V osmé minutě nejprve vyzkoušel Bártovu pozornost tvrdou střelou z dálky Kysela a krátce poté gólman Baníku zlikvidoval i Nešporovu hlavičku. Aktivnější Mladá Boleslav se ve 24. minutě dočkala vedoucího gólu, když Kyselovu střelu před brankou lehce tečoval bývalý hráč Ostravy Magera.

Za okamžik mohl přidat druhý zásah osamocený Nešpor, ale Bárta i tentokrát jeho pokus zblízka vyrazil. Baníku se nedařilo dostat do tempa a vzadu měl velké problémy. Dvě minuty před pauzou Nešpor prodloužil dlouhý Jarolímův míč na Ščuka, který zakončil přesně k tyči. Bosenský záložník potvrdil výtečnou střeleckou formu a prosadil se ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních duelů. Nešpor měl těsně po změně stran další šanci, ale s přízemní střelou na pozorného Bártu opět nevyzrál.

Oba aktéři si zopakovali situaci se stejným výsledkem v 62. minutě a mladoboleslavský útočník potvrdil, proč na ligový zásah čeká od listopadu. V 72. minutě si mohl svůj druhý gól připsat Magera, po Jarolímově centru však z malého vápna hlavičkoval těsně nad břevno. Po samostatném úniku pak minul i střídající Chramosta. Mladá Boleslav v závěru Ostravu kromě nepřesných pokusů Milosavljeva a Kukece k ničemu vážnějšímu nepustila. Na svém stadionu soupeře porazila posedmé z devíti pokusů.

Mladá Boleslav - Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 24. Magera, 43. Ščuk. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mareš, Jarolím, Kysela - Kukec, Vašenda, Hable, Stronati. Diváci: 3977.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk (88. Opiela) - Mareš, Magera, Štohanzl (69. Ondřejka) - Nešpor (74. Chramosta). Trenér: Minář.
Ostrava: Bárta - Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Stronati - Stožický (75. Kraut), Hable (56. Milosavljev), Vašenda, Kukec - Fantiš, Soukup (66. Staško). Trenér: Pulpit.