Mladá Boleslav popáté v lize prohrála

21:21
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Mladé Boleslavi ani v pátém utkání v nové sezoně extraligy nebodovali, když v předehrávce 9. kola podlehli doma Liberci 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil v 13. minutě Michal Bárta, gólman Bílých Tygrů Marek Pinc si připsal první čisté konto v ročníku.

Liberec - Mladá Boleslav foto: ČTK

Do první šance se hned na začátku dostal liberecký Kudrna, ale v dobré pozici minul branku. Za domácí zahrozil Hrdel, ale také neměl přesnou mušku. Do vedení se dostali ve 13. minutě hosté, když gólman Hübl stačil ještě vyrazit Urbanovu střelu, ale na dorážku volného Bárty již zareagovat nestačil. Domácím se nedařilo a gólman Pinc si připsal v první třetině jen jediný zásah.

PSALI JSME:

V první polovině druhé třetiny se hlavně vylučovalo a oba celky nevyužily více než půlminutové přesilovky pěti proti třem. Skóre se nezměnilo ani v 25. minutě, kdy sice Hay překonal střelou od modré čáry čáry Hübla, ale sudí mu trefu proti bývalým spoluhráčům neuznali kvůli Kudrnově faulu.

V závěrečné třetině se domácí snažili domácí prolomit nezdary, lépe bruslili a dostávali se i do tlaku, ale chyběla jim finální přihrávka, po které by přímo ohrozili Pince. Liberec vyčkával na brejkové situace, vytvářel si z nich šance, ale Hübl držel naděje Bruslařského klubu. Domácí ještě na konci svůj tlak zesílili, ale další porážku neodvrátili.

Hokejová Tipsport extraliga

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:6 (1:4, 1:2, 0:0) Branky a nahrávky: 5. Koukal z trestného střílení, 34. Píša (Koukal, Kolář I) - 2. Foster (Lapšanský), 10. Broš (Tenkrát, I. Rachůnek), 14. Y. Treille, 16. Ton (Bližňák), 22. T. Rachůnek (Foster), 23. I. Rachůnek (Tenkrát). Rozhodčí: Hradil, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9677.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:4 (1:0, 0:2, 2:2) Branky a nahrávky: 8. T. Hertl (M. Čermák, Jaškin), 45. T. Svoboda (V. Růžička ml., Kadlec), 53. T. Svoboda (V. Růžička ml, Roth) - 27. V. Hübl (Lukeš, Kubinčák), 31. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 47. Hanzl (Jenáček, Trávníček), 54. V. Hübl (Lukeš, Pojkar). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:10, navíc Kalus, Vašíček - Jareš všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3468.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 5. Pech (Kumstát), 18. D. Nosek (Pech, Kumstát), 30. Melenovský (Bombic, Skladaný), 44. Melenovský (Kumstát, Pech) - 50. Kalla (Skrbek, Knotek). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Jindra, Lhotský. Vyloučení: 6:3, navíc Bartánus (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2457.

1. HC Verva Litvínov 4 3 0 1 0 12:8 10
2. HC Vítkovice Steel 4 2 1 1 0 14:6 9
3. HC Mountfield Č. Budějovice 4 3 0 0 1 13:10 9
4. PSG Zlín 4 2 1 1 0 11:9 9
5. Rytíři Kladno 5 2 1 0 2 12:14 8
6. Bílí Tygři Liberec 5 2 1 0 2 9:14 8
7. HC Kometa Brno 4 1 2 0 1 11:10 7
8. HC Slavia Praha 4 2 0 0 2 12:9 6