Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Mladá Boleslav je v ráži. I v Liberci si s chutí zastřílela a vyhrála 6:0

19:58aktualizováno  21:20
PRAHA/LIBEREC - V předehrávce 22. hokejové Tipsport extraligy se utkaly týmy Liberce a Mladé Boleslavi. Tento střet měl jednoznačný průběh. Středočeši během druhé dvacetiminutovky nasázeli Bílým Tygrům pět branek a rozhodli tak o celém utkání.

Radost hokejistů Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Dva dny, dva zápasy a patnáct vstřelených gólů! Takové je vysvědčení hokejistů Mladé Boleslavi z 21. respektive 22. kola Tipsport extraligy. Včera Středočeši vyhráli přestřelku na svém ledě s Karlovými Vary 9:5 a dnes si tři body vezou z Liberce po vítězství 6:0.

Ale na gólové hody to od úvodních minut rozhodně nevypadalo. I díky častým vyloučením se hrálo především před brankou Mladé Boleslavi, kterou v dnešním utkání nečekaně hájil mladý Valent. Ten moc práce neměl, ale když bylo potřeba, bez větších obtíží zasáhl.

Liberec se v početních výhodách hodně trápil, ale do jedné výrazné šance se nakonec dostal. V polovině třetině zavezl puk do pásma Petr Nedvěd, ihned našel za obranou soupeře volného Duška, který ale se svou forhendovou kličkou na Valenta nevyzrál. První část tak skončila bez branek.

Marek Pinc.

Zato v prostřední třetině se časoměřiči při zapisování branek pěkně zapotili. Boleslav na soupeře vlétla pěkně zostra a po dvou minutách už se radovala z první branky. Střelu Hrdela z pravého křídla Pinc jenom vyrazil před Daniela Boháče, který puk dorazil do sítě.

Na konci první poloviny utkání přišly chvíle Zdeňka Bahenského. Během pětadvaceti sekund vstřelil dvě branky a Boleslavští rázem vedli 3:0. Na Bahenského navázal v čase 31:52 Michal Tvrdík a Marek Pinc se pakoval z brány. Mezi tři tyče tak musel náhradník Vošvrda.

Pátou branku Středočechů vstřelil v poslední minutě druhé třetiny opět Daniel Boháč a po čtyřiceti minutách vedla Boleslav už 5:0.

V poslední třetině už bylo o výsledku jasno a třešničkou na dortu byla akce třicetiletého kanadského obránce Hayeho. V 56. minutě přejel s pukem přes celé hřiště a přízemní střelou k tyči překonal Vošvrdu podruhé. Boleslav si tak z Liberce ováží tři body za výhru 6:0.

Tipsport extraliga - 22. kolo, předehrávka

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 0:6 (0:0, 0:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Boháč (Hrdel), 27. Bahenský (Boháč), 27. Bahenský (Pabiška, Vrbata), 32. Tvrdík (Divíšek), 40. Boháč (Hrdel, Nouza), 56. Hay. Rozhodčí: Pešina, Fraňo - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Plodek (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4129.

Liberec: Pinc (32. Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Čakajík, Rýgl, Moravec, Derner - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Plodek, Víšek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Bárta, Ondřej, Špaček - Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Macho - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.