Mladá Boleslav je blíž postupu do Evropské ligy. V Irsku zvítězila 3:2

23:30
DUBLIN - Fotbalisté Mladé Boleslavi se přiblížili postupu z 2. předkola Evropské ligy. V úvodním utkání na hřišti Shamrock Rovers v Irsku vyhráli 3:2 zásluhou dvou branek Golgola Mebrahtua a gólu Jana Chramosty. O ještě lepší výsledek se připravili v závěru, když v nastavení umožnili domácím snížit. Nadějnou výhru musejí Středočeši potvrdit v domácí odvetě, která se hraje za týden.

Jan Chramosta foto:  Michal Šula, MAFRA

Mladá Boleslav v posledních dvou sezonách vypadla hned s prvním soupeřem, ovšem to vždy první duel prohrála. Tentokrát si však z Dublinu veze výsledek, který jí umožňuje v odvetě i prohrát 0:1 či 1:2 nebo jakkoli remizovat, aby prošla do dalších bojů.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Shamrock Rovers - FK Mladá Boleslav 2:3 (0:1)

Branky: 48. a 90.+2 Burke - 35. a 63. Mebrahtu, 88. Chramosta. Rozhodčí: Pandzic - Nilsson, Hallin (všichni Švéd.). ŽK: Rada, Přikryl (oba M. Boleslav).

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman - Přikryl, Matějovský (90. Magera), Rada, Mareš (74. Fabián) - Mebrahtu (90.+1 Jánoš), Chramosta. Trenér: Uhrin ml.

Generální sportovní manažer Dušan Uhrin mladší tak svou obnovenou premiéru na lavičce Boleslavi začal vítězně. Jeho svěřenci přitom začali nervózně a už v první desetiminutovce dostali Rada s Přikrylem žluté karty. Tým pak navíc musel podržet brankář Diviš, který chytil Shawův pokus.

Postupně však Boleslav přece jen začala plnit roli favorita a v 35. minutě přišel vytoužený gól. Přikrylovu nahrávku zužitkoval Mebrahtu, který zaznamenal svou první trefu v evropských pohárech.

Shamrocku však vyšel vstup do druhé půle a už po dvou minutách se prosadil Burke, který srovnal skóre. Nabuzení domácí hráči Boleslav zmáčkli a chtěli jít do vedení, v zakončení však byli nepřesní nebo byl proti brankář Diviš.

Hosté se tak dostali z nejhoršího a v 63. minutě sami skórovali. Chramosta našel opět Mebrahtua a australský útočník eritrejského původu se ani podruhé nemýlil.

Diviš pak vychytal další pokusy Shamrocku včetně nebezpečné Finnovy rány. Na druhé straně mohl ještě zvýšit vedení Boleslavi Přikryl, ale tomu v radosti zabránil gólman Chencinski. Přikryl se však v 88. minutě změnil podruhé v utkání v nahrávače a připravil třetí trefu pro Chramostu.

Jenže Boleslav si nakonec dvoubrankové vedení do odvety neodvezla. I přes dvě taktická střídání hostů v závěru se Shamrock ještě dostal do útoku a Burke druhým zásahem odvetu zdramatizoval.