Boleslav po zahozené penaltě odpadla, hvězdný Lyon se trefil čtyřikrát

20:53
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi nepřekvapili favorizovaný Lyon a na úvod 3. předkola Evropské ligy mu doma podlehli 1:4. Svěřenci Karla Jarolíma jsou po první porážce v sezoně na pokraji vyřazení. Už v první půli skórovali Yattara a Gonalons, za stavu 0:1 neproměnil penaltu domácí Ščuk. Po pauze se trefil podruhé Yattara a Umtiti, za Boleslav snižoval Rosa. Odveta ve Francii se hraje za týden.

Mladá Boleslav - Olympique Lyon. Smutný Antonín Rosa po zápase. foto: MAFRA - Michal Šula

Boleslav nedokázala napodobit Plzeň, která Lyon porazila v březnovém odvetném osmifinále EL. Ještě žádný český tým nedokázal Olympique zdolat na jeho stadionu.

Lyon sice hrál první ostré utkání ročníku pod debutujícím trenérem Fournierem, ale už v deváté minutě hned z první větší šance udeřil. Umtiti z levé strany našel před brankou Yattaru a ten hlavou nedal Hruškovi šanci.

Boleslav po dvaceti minutách ožila. Ďuriš vylákal gólmana Lopese daleko z branky a nahrál Skalákovi, jenž obloučkem přestřelil. Poté však Gonalons v šestnáctce fauloval Mageru a rozhodčí nařídil penaltu. K ní se ve 28. minutě postavil Ščuk, jenže bosenský záložník selhal a trefil jen Lopese.

I poté domácí sahali po vyrovnání. Ďuriš hlavou minul a dobíhající Bořil na zadní tyči promáchnul, Magera pak ve skluzu mířil těsně vedle.

Domácí nepřesná koncovka ještě více mrzela ve 36. minutě. Na Mvuembův roh si naskočil nepokrytý kapitán Gonalons a další umístěnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Mladá Boleslav - Olympique Lyon. Souboj domácího Skaláka (vlevo) s Umitim.

Druhý poločas zahájila obrovská boleslavská chyba. Po dvou minutách se Smejkal nedomluvil s vybíhajícím Hruškou a míč získal volný Yattara, který s ním takřka došel až za čáru a připsal si svůj druhý zásah.

V 66. minutě domácím svitla naděje, když ze Skalákova rohu hlavičkující Rosa poprvé překonal Lopese. Vzápětí to ale už opět bylo o tři branky. Po další chybě v obraně Středočechů se dostal k odražené střele Umtiti a krásně se trefil do horního růžku.

V závěru překazil další boleslavské snížení pozorný gólman Lyonu, když nadvakrát vychytal střídajícího Vukadinoviče i dalšího náhradníka Šislera.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

• FK Mladá Boleslav - Olympique Lyon 1:4 (0:2)
    Branky: 66. Rosa - 9. a 47. Yattara, 36. Gonalons, 67. Umtiti. Rozhodčí: Welz - Schiffner, Foltyn (všichni Něm.). ŽK: Magera, Rosa, Ďuriš, Milla - Gonalons. Diváci: 4800.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...