Mizérie trvá. Slavia padla s Libercem na nájezdy a je dál poslední

21:19
PRAHA - Další hořkou porážku musí spolknout hokejisté Slavie. Poslední tým extraligy mohl v dohrávce 28. kola dlouho myslet na úspěch, jenže proti Liberci doma nedokázal rozhodnout. V nájezdech pak byli šťastnější hosté, kteří díky vítězné trefě Branka Radivojeviče vyhráli 2:1 a přerušili sérii čtyř porážek za sebou.

Brankář Slavie Dominik Furch. foto: ČTK

Slavia beznadějně úpí na dně tabulky a na předposlední Mladou Boleslav ztrácí osm bodů. Liberec si polepšil na jedenácté místo.

Slavia začala utkání aktivně, tlačila se do útočného pásma a brankář Lašák měl více práce než jeho protějšek Furch. Výsledkem toho byla i první branka Pražanů. Ve 4. minutě nahodil Stránský puk od modré čáry, Lašák přes clonící hráče nic neviděl a Slavia vedla.

Brankář Slavie Dominik Furch dostává rozhodující gól v samostatných nájezdech.

Až poté se začali ofenzivě věnovat i hosté, kterým se povedlo poměrně rychle srovnat krok. Mezi obránce si najel Jelínek a jistě prostřelil Furcha, se kterým ještě v minulé sezoně sdílel kabinu. Slavia byla střelecky aktivnější, blíže k brance však měli hosté. Balaštík ani Bulík ale Furcha nepřekonali.

Ve druhé dvacetiminutovce byla střelecká převaha Pražanů ještě markantnější, druhý gól se jim přesto přidat nepodařilo. Nejblíže k tomu měl ve 27. minutě Bednář, který dokázal udělat kličku i Lašákovi, trefil ale jen tyč. Branková konstrukce pomohla hostům i ve 40. minutě, kdy na tyči skončila Königova střela v přesilové hře.

Trenér hokejistů Slavie Dušan Gregor.

Bílí Tygři začali přece jen více útočit, bylo jasné, že druhý gól přiblíží jeden z týmů k důležité výhře. Ve 47. minutě to nebezpečně zkoušel od modré čáry obránce Derner, Furch byl ale připravený. Rozhodnout mohl Bednář, stejně jako Balaštík na druhé straně však nemířil přesně.

Liberečtí se radují z vítězství.

V závěru měli více ze hry hosté. Po přečíslení dva na jednoho nebezpečně střílel Radivojevič, pozornost Furcha vyzkoušel i Vampola. Nikdo z nich se neprosadil a muselo se prodlužovat. Liberci k rozhodnutí nepomohla ani přesilová hra, jejíž část odehrál v nastaveném čase. V 64. minutě mohli udeřit domácí, tečovaná střela ale zřejmě skončila na horní tyčce. V nájezdech se pak prosadil jen Radivojevič.

Dohrávka 28. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Stránský (Divíšek, Sklenář) - 6. P. Jelínek (Bartek, Voráček), rozhodující nájezd Radivojevič. Rozhodčí: Hradil, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváci: 3817.

Slavia: Furch - J. Novák, König, Valach, Štich, A. Růžička, Beňovič, Knot, Holub - Vlasák, Bednář, M. Hořava ml. - Stránský, Divíšek, Sklenář - M. Čermák, Vas, Poletín - J. Veselý, T. Doležal, J. Doležal. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Kajínek, Derner - Balaštík, Vampola, Radivojevič - Bakoš, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, Krenželok - Bulíř, Urban, J. Vlach. Trenéři: Čada a Černý.