Mistrovská Slavia odstartovala přípravu těsnou výhrou nad Žižkovem

12:36aktualizováno  18:36
PRAHA - Fotbalisté Slavie na úvod letní přípravy otočili zápas s Žižkovem a zvítězili 2:1. Jeden gól úřadujícího mistra vstřelil při svém debutu testovaný Ukrajinec Ruslan Rotaň z penalty. Viktoria Plzeň v městském derby zdolala divizního nováčka Petřín 2:0 a vyhrála i druhý přípravný duel.

Přípravné fotbalové utkání SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižko. Jasmin Ščuk ze Slavie bojuje o míč s Marcelem Čermákem (vlevo). foto: ČTK

Slavia začala proti druholigovému pražskému rivalovi špatně a už v osmé minutě brankáře Přemysla Kováře překonal hlavou nepokrytý Lukáš Stratil.

Slavia začala proti druholigovému pražskému rivalovi špatně a už v osmé minutě brankáře Přemysla Kováře překonal hlavou nepokrytý Lukáš Stratil. Za dvacet minut „Sešívaní“ vyrovnali, když faul na Ruslana Mingazova potrestal z pokutového kopu Rotaň. Slávisté dokonali obrat čtvrt hodiny před koncem díky dorážce střídajícího Nizozemce Micka van Burena.

„Tým ještě není úplný, tak dostali šanci kluci, co s námi teď trénují a co přišli z dorostu. Myslím, že to byl dobrý zápas, který splnil svůj účel. Měli jsme ale více šancí přidat další branky. Viktorka vystřídala dvě jedenáctky, my jsme tolik hráčů neměli,“ řekl pro internetové stránky Slavie trenér Jaroslav Šilhavý.

Přípravné fotbalové utkání SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov. Jakub Jugas ze...
Přípravné fotbalové utkání SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov. Zleva Michal...

Pětatřicetiletý záložník Rotaň na něj udělal dojem. „Ruslan je zkušený hráč, vidíte na něm, že co udělá, má hlavu a patu. V zápase to potvrdil, je na něm znát klid, zkušenost. Je to dobrý hráč, ale je tu zatím týden na zkoušce. Teď se budeme bavit s ním a s vedením, jak to bude,“ konstatoval kouč.

Plzeňští svěřenci Pavla Vrby ve středu deklasovali Rokycany 10:1, ale tentokrát se v koncovce nečekaně trápili. V prvním poločase zamířil do vlastní sítě domácí Jaroslav Levý a druhou branku přidal Slovák Marek Bakoš, po změně stran ale už jenom Václav Pilař trefil tyčku.

„Mysleli jsme, že dáme více branek, 2:0 je málo. Brankáři Petřína chytali dobře, ale možná se na nás také projevilo, že za sebou máme náročný desetidenní blok dvoufázových tréninků. Vzhledem k tomu, že hrál prvoligový mančaft proti diviznímu nováčkovi, tak by to omluva být neměla,“ citoval Vrbu klubový web. „Když už sem přijdou lidi a hráči hrají jen 45 minut, tak si myslím, že by to mělo vypadat jinak,“ dodal kriticky staronový trenér Viktorie.

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ PRVOLIGOVÝCH TÝMŮ

Fotbalový turnaj v Benátkách nad Jizerou - semifinále: FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:1)

Branky: 53. z pen. a 61. Kabajev, 39. Hůlka.

Sestava Bohemians: Fryšták - Kocič, Šmíd, Hůlka (45. Rothe), Dostál - Bartek (70. F. Hašek), Jirásek, Jindřišek (70. Blecha), Reiter (60. Vaníček) - Kabajev (73. Kuchta), Jeslínek. Trenér: M. Hašek st.

FK Varnsdorf - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 33. Dordič, 55. vlastní Diviš - 81. Mebrahtu.

Sestava M. Boleslavi: Diviš - Pauschek, Da Silva, Čmovš (46. Křapka), Fleišman - Jánoš (68. Přikryl), Mareš (68. Rada), Matějovský, Ladra (46. Kateřiňák) - Železník (46. Fabián), Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.

O 3. místo: Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:1 (1:0), pen. 3:5

Branky: 45. Chramosta - 77. Malinský.

Sestava M. Boleslavi: Holec - Křapka (67. Da Silva), Čmovš (61. Jánoš), Král, Keresteš - Přikryl (46. Kateřiňák), Ljovin, Rada (62. Železník), Fabián (46. Ladra) - Chramosta, Klobása. Trenér: Uhrin ml.

Finále: Bohemians Praha 1905 - Varnsdorf 1:1 (1:1), pen. 3:4

Branky: 45. Šmíd - 18. Barac.

Sestava Bohemians: Kouba - Wiesner, Rothe (35. Šmíd), Hůlka, Bartek - Vaníček, Jindřišek (38. Jirásek), F. Hašek, Blecha - Kuchta, Mašek. Trenér: M. Hašek st.

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

Branky: 27. Rotaň z pen., 74. Van Buren - 8. Stratil.

Sestava Slavie: I. poločas: Kovář - Holík, Jugas, Bílek, Bořil - Ščuk - Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora - Musa.

II. poločas: Otáhal - Frydrych, Bílek, Jugas, Bořil (68. Kingue) - Ščuk - Sýkora (81. Vejvar), Hušbauer, Rotaň (81. Bucha), Mingazov (60. Van Buren) - Tecl. Trenér: Šilhavý.

1. FC Slovácko - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Branky: 16. Sadílek, 43. Kubala, 57. Armero.

Sestava Slovácka: I. poločas: Heča - Juroška, Reinberk, Rada, Divíšek - Sadílek, Daníček, Ťok - Biolek, Kubala, Vasiljev.

II. poločas: Daněk - Prajza, Hofmann, Břečka, Chyla - Machalík, Šumulikoski, Ju Kang-hjon - Navrátil, Zajíc, Armelo. Trenér: Levý.

MFK Karviná - Baník Ostrava 1:3 (1:2)

Branky: 21. Ramirez - 2. Van Eijma, 11. Stáňa, 59. Pekár.

Sestavy: Karviná: I. poločas: Pastornický - Pilík, Dobrotka, Košťál, Eismann - Smrž, Bajrič - Hlúpik, Budínský, Puchel - Ramirez.

II. poločas: Pastornický - Pilík, Dobrotka, Hošek, Vondra - Šisler, T. Weber - Moravec, Panák, Kalabiška - Řapek. Trenér: J. Weber.

Ostrava: I. poločas: Šustr - Celba, Breda, Šindelář, Granečný - Mondek, Chvěja, Ožvolda, Stáňa - Van Eijma, O. Šašinka.

II. poločas: Chmiel - Sus, Jakubov, Honiš, Helešic - Smékal, Matěj, Pekár, Malý - J. Šašinka, Szotkowski. Trenér: Kučera.

FK Teplice - Baník Modlany 8:0 (4:0)

Branky: 59., 64. a 66. Vaněček, 13. a 31. Vošahlík, 5. vlastní, 34. Rezek, 51. Červenka.

Sestava Teplic: I. poločas: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo, Rezek, Vošahlík - Haljeta.

II. poločas: Chudý - Strada, Dressler, Chudý, Urma - Hyčka, Soungole, Gebert, Martirosyan - Červenka, Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Petřín Plzeň - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 37. vlastní Levý, 45. Bakoš.

Sestava Viktorie: I. poločas: Šampalík - Řezník, Hubník, Hájek, Kovařík - Živulič, Kratochvíl - Petržela, Kolář, Zeman - Bakoš.

II. poločas: Sváček - Limberský, Hejda, Vacovský, Janža - Suchan, Ivanschitz - Pfeifer, Vais, Pilař (78. Živulič) - Řezníček. Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - SFC Opava 2:2 (1:2)

Branky: 13. Jemelka, 49. Manzia - 18. a 29. Jurečka.

Sestava Olomouce: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Javorek, Obročník, Falta - Buchvaldek, Manzia. Trenér: Onofrej.

Olomouc - Opava 3:2 (3:0)

Branky: 8. a 42. Yunis, 35. Hála - 71. a 88. Kuzmanovič.

Sestava Olomouce: Reichl (70. Gröger) - Surzyn, Kotouč, Juráš (46. Ambrozek), Hála - Antl, Romero (63. Juráš), Texl, Houska, Moulis - Yunis. Trenér: Onofrej.

Liberec - Neugersdorf 0:0

Sestava Liberce: I. poločas: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Jelínek, Bosančič, Dramé, Potočný, Šulc - Voltr.

II. poločas: Kolář - Mikula, Coufal, Blažek, Knejzlík - Ekpai, Dramé, Breite, Houštecký, Da Silva - Gvozdjak. Trenér: Trpišovský.

Velké Hamry - Jablonec 0:10 (0:4)

Branky: 49., 51. a 78. Breda, 5. Doležal, 36. Diviš, 37. vlastní Šidlo, 45. Pospíšil, 53. Mihálik, 65. Kodr, 72. Kouřil.

Sestava Jablonce: I. poločas: Hrubý - Jankovič, Lischka, Pernica, Hanousek - Kučera, Pospíšil, Považanec, Diviš - Doležal, Mehanovič.

II. poločas: Richter - Rys, Kouřil, Kodr, Zelený - Hübschman - Masopust, Janetzký, Kubista, Breda - Mihálik. Trenér: Klucký.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.